نیما
تماس با من nima_m406@yahoo.com
درباره من: نيما (حسن اسماعيلي)
متولد: 9 اسفند 1354
محل سکونت: تهران
وضعيت تاهل: متاهل

پروفايل من
آرشيو وبلاگ
      کوهنوردی... نشاط زندگی (مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (ایران))
قله کلکچال از دارآباد نويسنده: نیما - شنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٢

گزارش صعود به قله کلکچال (3350 متر) از دارآباد - دره آب زندگانی

 تاریخ اجرای برنامه: جمعه 29 شهریور 1392
تعداد نفرات: 2 نفر
مدت زمان صعود: 5 ساعت (با احتساب 30 دقیقه تایم صبحانه)
مدت زمان فرود (پارک جمشیدیه): 2 ساعت 15 دقیقه (بدون احتساب تایم ناهار و ...)

----------------------------

پی نوشت، 24 مهر 96:

با توجه به اینکه مسیری که ما طی کردیم، از انتهای دره آب زندگانی سنگی و صخره ای و کمی صعب العبور است و دوستانی که پس از ما مسیر رو رفتند، گله کردند، تصمیم گرفتم که گزارش رو مجدد نوشته و مسیر رو از ابتدای دره آب زندگانی و از روی یال سمت چپ شرح بدهم.

-------------------------------------

به نام خالق زیبایی ها
برنامه دارآباد – دره آب زندگانی به قله کلکچال یکی از برنامه هایی بود که همیشه در لیست علاقمندی هام بود اما فرصت اجرای این برنامه پیش نیامده بود. این جمعه بالاخره فرصتی دست داد تا به اتفاق دوست خوبم علیرضا ی عزیز این برنامه رو اجرا کنیم. روز قبل، مسیر رو در گوگل ارث بررسی کرده و از آقای صالحی (مدیر محترم گروه "همه ما") که چند هفته پیش این مسیر رو رفته بودند، تلفنی راهنمایی‌های لازم رو گرفتم و صبح جمعه راهی دره دارآباد شدیم... و برفراز قله کلکچال عکس یادگاری گرفتیم. الحق و الانصاف برنامه خوبی بود و حسابی چسبید خصوصا که هوا هم تقریبا پاییزی و عالی بود. زیبایی های دره دارآباد، بکر بودن مسیر (از دره آب زندگانی به بعد)، دست به سنگ شدن در بخش‌هایی از مسیر، حرکت از روی صخره‌های سنگی، پیدا کردن بهترین و ایمن ترین مسیر صعود و ... از نکات مثبت و حائز اهمیت این برنامه بود.

------------------------------------------

ارتفاع و زمانبندی مسیر:
ابتدای دره دارآباد: 1750 متر، 07:15 صبح
چشمه جهان: 1970 متر، 08:00
آبشار چال مگس: 2100 متر، 08:15
سر هفت حوض (صبحانه): 08:30 تا 09:00
ابتدای دره آب زندگانی: 2300 متر، 09:15
روی یال (گردنه): 2750 متر، 10:35
قله کلکچال: 3350 متر، 12:15
چشمه پیازچال: 3200 متر، 12:30
ناهار: 12:30 تا 13:50
گردنه زین اسبی: 3050 متر، 14:20
پناهگاه کلکچال: 2600 متر، 14:45
استراحت و ...: 14:45 تا 15:45
پارک جمشیدیه (محل پارک خودرو): 1850 متر، 17:00

* ارتفاع سنجی با گوگل ارث

------------------------------------------------

راهنمای صعود (ویرایش شده در تاریخ 96.07.24):

بعد از حدود 1.5 تا 2 ساعت پیاده روی در دره دارآباد و پشت سر گذاشتن چشمه جهان، آبشار چال مگس و سر هفت حوض به باغچه خلیل می‌رسید. دره آب زندگانی دره‌ای است که قبل از باغچه خلیل به آن می‌رسید (حدود 100 متر مانده به باغچه خلیل، سمت چپ) و یک تابلوی راهنما نیز ابتدای آن نصب شده. البته از تابلوی راهنما چیز زیادی دستگیرتان نمی‌شود چونکه بخش‌هایی از تابلو پاک شده و از بین رفته است. (تصویر ضمیمه).

ما وارد دره آب زندگانی شده و کمی قبل از انتهای دره از سمت چپ از مسیر صخره ای ارتفاع گرفتیم. اما به دلیل صعب العبور بودن این مسیر، مسیر آسانتر یعنی مسیر یال را توضیح می دهم:

بدون اینکه وارد دره آب زندگانی شوید از یال سمت چپ دره ی آب زندگانی به سمت بالا ارتفاع بگیرید. مسیر حرکت تقریبا در امتداد دره و به سمت بالا است. مسیر پاکوب مشخصی ندارد و باید خودتان بهترین مسیر حرکت را تعیین کنید. اگر مسیر را خوب انتخاب کنید نیازی به درگیری با سنگ و صخره نمی باشد. در نهایت به بالای یال (گردنه) در ارتفاع ؟ می رسید که دشت کوچکی در جهت جنوب آن وجود دارد. قله عرق چین به ارتفاع 2800 متر در سمت چپ (شرق) و نزدیک گردنه قرار دارد. از روی گردنه باید در جهت غرب (سمت راست) حرکت کنید که تقریبا بیشتر مسیر پاکوب دارد. حدود یک ساعت بعد به بالای یال بعدی می رسید که اینجا نیز دشت نسبتا بزرگی در سمت چپ (جنوب) قرار دارد. در اینجا قله کلکچال دیده می شود که دو قله نزدیک به هم هستند که سمت راستی قله اصلی کلکچال است. شما باید از بالای دشت (سمت راست دشت) به روی یال رفته و با یک گردش به چپ قله کلکچال را صعود کنید.

 

بر فراز قله کلکچال به همراه علیرضا ی عزیز:

 

مسیر صعود به قله کلکچال از دارآباد:

رنگ آبی: مسیر از داخل دره اب زندگانی و مسیر صخره ای (مسیر پیموده شده)

رنگ قرمز: مسیر از یال مجاور دره آب زندگانی (مسیر پیشنهادی)

(جهت دریافت فایل در ساز واقعی، بر روی آن کلیک نمایید)

دانلود مسیر صعود به قله کلکچال از دارآباد:

(فایل گوگل ارث (kmz)، مسیر قرمز رنگ)

نکته: مسیر به صورت دستی در گوگل ارث ترسیم شده و از دقت بالایی برخوردار نیست.

--------------------------------------------------------

(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)

=====================================


ادامه مطلب ...
لينک      نظرات ()      

تنگه واشی نويسنده: نیما - یکشنبه ٢٤ شهریور ۱۳٩٢

گزارش بازدید از تنگه واشی (تنگه ساواشی)

موقعیت: استان تهران، شهر فیروزکوه، روستای جلیزجند
زمان بازدید: جمعه 22 شهریور 1392

فواصل و زمان بندی مسیر حرکت:
انتهای شهر تهران (اول اتوبان پردیس)، 08:00 صبح
تا
بخش گیلاوند: 43 کیلومتر
ورودی تنگه واشی: 124 کیلومتر
روستای جلیزجند: 138 کیلومتر
تنگه واشی: 143 کیلومتر ، 11:00 صبح

* 45 دقیقه صبحانه و خرید در گیلاوند
* طول اتوبان تهران – پردیس: 30 کیلومتر، عوارض: 1800 تومان، مسیر جایگزین: جاده قدیم رودهن.

فواصل پیاده روی:
از محل پارکینگ‌ها تا ابتدای تنگه اول: بین 500 تا 200 متر
طول تنگه اول: حدود 300 متر (حدود 20 دقیقه)
پیاده روی بین تنگه اول تا تنگه دوم (دشت ساواشی): 1700 متر (حدود 20 دقیقه)
از ابتدای تنگه دوم تا آبشار: حدود 500 متر (حدود 30 دقیقه)

+ دو سه سالی بود که قصد بازدید از تنگه واشی را داشتیم اما هر بار یا یک مسیر جدید و بقولی بکرتر و خولوت‌تر را جایگزین می‌کردیم و یا پایه و همراه نبود! تا امسال که بالاخره برنامه اوکی شد و به اتفاق دوست نازنینم آقا رضا تصمیم گرفتیم که به همراه خانواده این برنامه را اجرا کنیم. اولین بار سال 86 به تنگه واشی رفته بودم و این بازدید دوم بنده از تنگه واشی بود که در این گزارش سعی کردم تمام نکات و ظرایف این سفر و گردش مفرح را برای خوانندگان محترم بازگو کنم، بلکه مفید واقع شود.
تنگه واشی با همه نامهربانی‌ها و ناملایمات و تخریب‌هایی که سالیان اخیر دیده و با همه شلوغی‌هایی که چه در تنگه و چه در مسیر برگشت احیانا متحمل می‌شوید، اما باز هم تنگه واشی‌ست. بازدید از طبیعت زیبای منطقه و عبور از تنگه‌های پر آب آن خالی از لطف نیست. به هر حال شلوغی و ازدحام در تنگه واشی در فصول گرم سال، چه بخواهیم چه نخواهیم بخشی از هویت آن شده که باید پذیرفت و با آن کنار آمد. شور و نشاط و هیجانِ حرکت در تنگه و آب خروشان آن روح و روان آدمی را سرشار از انرژی و احساس شعف می‌کند. پس باید رفت و تجربه کرد... برای بار اول و حتی برای بار چندم.
مسیرها و تنگه های دیگری هم مشابه تنگه واشی در سایر نقاط کشور و حتی در همین فیروزکوه در دسترس هستند اما خوبی تنگه واشی این است که پیمایش مسیر این تنگه نسبتا آسان بوده و قابلیت اجرای یک تور خانوادگی را دارد. پیر و جوان و کودک، همه و همه این شانس را دارند که شادی و نشاط تنگه واشی را تجربه کنند.

نکات و توصیه‌ها:
1- جهت عبور از آب تنگه و پیاده روی دشت ساواشی حتما کفش کتانی راحت برداشته و همراه خود داشته باشید. از آنجا که سرعت حرکت آب در تنگه شدید بوده و کف تنگه نیز ناهموار و پوشیده از سنگ‌های ریز و درشت است، استفاده از دمپایی و سندل توصیه نمی‌شود.
2- نان و سایر ملزومات سفر را می‌توانید از شهر گیلاوند (80 کیلومتر مانده به فیروزکوه) تهیه فرمایید. از گیلاوند تا فیروزکوه، شهر و آبادی مهم دیگری وجود ندارد.
3- به سمت فیروزکوه که می‌روید، ورودی تنگه واشی در سمت مخالف جاده قرار داشته و تابلو ندارد! به میدان اول فیروزکوه که رسیدید باید دور زده و به سمت تهران برگردید. حدود یک کیلومتر پایین‌تر تابلوی تنگه واشی را مشاهده خواهید کرد.
4- ورودی تنگه واشی (سر جاده فیروزکوه) ایست بازرسی دارد. خودروها را بازدید کرده و کنترل می‌کنند.
5- ابتدای روستای جلیزجند و همچنین ابتدای تنگه واشی بساطی هایی وجود دارند که دمپایی و کفش لاستیکی برای استفاده در تنگه به فروش می‌رسانند. (قیمت 7-8 هزار تومان، شهریور 92)
6- در روستای جلیزجند مبلغ 5 هزار تومان ورودی از خودروهای سواری دریافت می‌کنند. در ازای این مبلغ قبضی به شما ارائه می‌شود که با آن می‌توانید از یکی از پارکینگ‌های نزدیک تنگه واشی به صورت رایگان استفاده کنید.
7- داخل پارکینگ‌ها و همچنین ابتدای تنگه آلاچیق‌هایی وجود دارد که از 5 تا 15هزار تومان (بسته به موقعیت و اندازه) اجاره داده می‌شود.
8- ابتدا و انتهای تنگه، اسب برای جابجایی مسافر موجود است. (15 هزار تومان، یک سر، شهریور 92)
9- سرویس‌های بهداشتی عمومی (بخوانید غیر بهداشتی!) در این مکان‌ها در دسترس هستند: 1- محل پارکینگ 2- بعد از تنگه اول 3- بین تنگه اول و دوم.
10- برای تهیه تنقلات، آب معدنی و انواع غذاهای سرد و گرم، کافه‌هایی در محل پارکینگ ، قبل از تنگه اول و دشت ساواشی موجود هستند.
11- برای بازدید از تنگه واشی، یعنی عبور از تنگه اول، پیاده روی در دشت و عبور از تنگه دوم، بازدید از آبشار در انتهای تنگه دوم، و بازگشت به محل پارکینک چیزی حدود 4 ساعت زمان در نظر بگیرید. ما 11:30 ابتدای تنگه اول به آب زدیم و ساعت 04:30 عصر به محل پارکینک برگشته و تازه مشغول تهیه بساط ناهار شدیم! استراحت‌‌ها ، دسشویی، عکاسی و ... زمان زیادی می‌برد. برای طول مسیر حتما خوراکی (ترجیحا نان) بردارید.
12- زیبایی‌های تنگه واشی بعد از آبشار هم همچنان ادامه دارد. اگر از سمت چپ آبشار خود را به بالا رسانده و سپس به سمت پایین سرازیر شوید به دشت و دریاچه (مرداب یا باتلاق) ساح می‌رسید که البته اجرای این برنامه نیازمند شناخت منطقه و آمادگی لازم است.
13- همراه اول در تنگه واشی آنتن نمی‌داد. در محل پارکینک (نزدیک تنگه) به سختی کمی آنتن می‌آمد و می‌رفت.

***

* به گفته آقای فرخی، مدیر عامل محترم "شرکت تعاونی گل نرگس جلیزجند" (متولی دریافت ورودی و ارائه سرویس در تنگه واشی) بهترین فصل و زمان برای بازدید از تنگه واشی خرداد ماه است. در این موقع از سال بالطبع حجم آب زیاد و سردتر از تابستان است اما خلوت تر بوده و دشت ساواشی در اوج سرسبزی و طراوت خود دیده می‌شود. تیر، مرداد و شهریور هم برای بازدید از تنگه واشی مناسب است و بیشترین بازدید از تنگه واشی در مردادماه صورت می‌گیرد. دشت ساواشی در اوج تابستان هم زیباست اما از اواسط مرداد به بعد، رفته رفته سرسبزی خود را از دست داده و دیگر آن طراوت بهار و اوایل تابستان را ندارد.

* جمعه 22 شهریور 92 که ما تنگه واشی بودیم، بنا بر گفته آقای فرخی حدود 10 هزار گردشگر برای بازدید از تنگه واشی به منطقه آمده بودند. در واقع به نسبت هفته‌های قبل خلوت‌تر بود. جمعه قبل کمی بیشتر از این رقم بوده و هفته‌های گذشته خصوصا تعطیلات عید فطر (در مردادماه) بیش از دو برابر این عدد یعنی بین 20 تا 30 هزار گردشگر به تنگه واشی آمده بودند! پس در انتخاب زمان بازدید از تنگه واشی باید دقت داشته و تمام جوانب را در نظر بگیرید.

* اگر خواهان تنگه واشی خلوت‌تر و سرسبزتر و ترافیک کمتر در مسیر برگشت هستید، ماه‌های خرداد و تیر به تنگه واشی بروید و در ماه‌های شلوغ مثل مرداد و شهریور، پنج‌شنبه‌ها و یا حتی وسط هفته عزم سفر کنید. جمعه‌هایی که تنگه واشی شلوغ می‌شود، ساعت‌ها در ترافیک گیلاوند و اتوبان پردیس گیر خواهید کرد. اگر جمعه‌های شلوغ به تنگه واشی رفتید سعی کنید قبل از ساعت 4 یا 5 از تنگه واشی بزنید بیرون. جمعه‌ای که ما آنجا بودیم با اینکه به نسبت هفته‌های گذشته خلوت‌تر بود باز هم چند کیلومتر مانده به گیلاوند ترافیک شدید بود و کل اتوبان پردیس هم ترافیک آزار دهنده بود. 7 عصر از تنگه واشی درآمده و 11 شب تهران بودیم. (حدود 1.5 ساعت تاخیر). امتحان نکردیم اما شاید اگر قبل از عوارضی وارد جاده قدیم رودهن می‌شدیم وضعیت آنجا بهتر از اتوبان بود.

* از گیلاوند تا فیروزکوه 3 پمپ بنزین در مسیر رفت وجود دارد اما در مسیر برگشت هیچ پمپ بنزینی نیست! فقط پمپ بنزین گیلاوند.
--------------------------------------------------------

لینک‌های مرتبط:

تنگه واشی، دریاچه و دشت ساح، 90/04/09، (گروه ققنوس): اینجا
تنگه واشی، طبیعتی جذاب و دیدنی، (سایت تابناک): اینجا

(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)


ادامه مطلب ...
لينک      نظرات ()      

قله علم کوه نويسنده: نیما - یکشنبه ۱٧ شهریور ۱۳٩٢

شما ای قله های سرکش و خاموش
که پیشانی به تندرهای وهم انگیز می سایید
امیدم را برافزایید
غرورم را نگه دارید
به سان آن پلنگانی که در کوه و کمر دارید...
"سیاوش کسرایی"
-------------------------------------------------------------
گزارش صعود به قله علم کوه (4850 متر) از مسیر حصار چال

برنامه 1.5 روزه صعود به علم کوه از مسیر نرمال (حصار چال)
همراه با دوستان عزیزمان در گروه کوهنوردی "خانه کوهنوردان چالوس"

تاریخ اجرای برنامه: پنجشنبه و جمعه 14و15 شهریور 1392
موقعیت قله: استان مازندران، شهر کلاردشت
تعداد نفرات: 12 نفر (3 نفر از تهران و کرج + 9 نفر از "خانه کوهنوردان چالوس")
تیم صعود به قله: 9 نفر

بر فراز قله علم کوه:
ارتفاع و زمان بندی مسیر صعود:
کلاردشت: 1250 متر
قرارگاه وَنداربُن: 2200 متر (شب مانی)
تنگه گلو: 3300 متر، 06:00 صبح جمعه (استارت پیاده روی)
دشت حصارچال: 3800 متر، 07:40
صبحانه: تا 08:20
قله علم کوه: 4850 متر، 12:40
استراحت روی قله: تا 13:00
* مدت زمان صعود: 6 ساعت 40 دقیه (با احتساب 40 دقیقه صبحانه)
فرود:
دشت حصار چال: 15:30
ناهار و استراحت: تا 16:30
ابتدای تنگه گلو (جاده): 17:40
* مدت زمان فرود: 4 ساعت و 40 دقیقه (با احتساب یک ساعت ناهار)

فواصل مسیرهای پیموده شده با خودرو:
- از کرج (پل فردیس) تا مرزن آباد: 130 کیلومتر ، حدود 3 ساعت با ترافیک روان
- از مرزن آباد تا مرکز کلاردشت (حسن کیف): 20 کیلومتر، حدود نیم ساعت
- کلاردشت تا قرارگاه ونداربن: 15 کیلومتر (آسفالت – خاکی)، حدود نیم ساعت
- قرارگاه تا تنگه گلوه: حدود 13 کیلومتر جاده خاکی، حدود یک ساعت با نیسان

***

- تلفن قرارگاه ونداربن (رودبارک، قرارگاه بالا) جهت رزرو اتاق:
0192-2642626 ، 0192-2627244
- هزینه یک اتاق برای هر شب: 32 هزار تومان
- هزینه نیسان از قرارگاه به تنگه گلو، رفت و برگشت: 150 هزار تومان
- ظرفیت نیسان: حداکثر 12-13 نفر
- در صورت کم بودن نفرات گروه، می‌توانید با گروههای دیگر بصورت مشترک از نیسان استفاده کنید که هزینه کمتری پرداخت کنید. قراگاه این هماهنگی را انجام می‌دهد.
- قرارگاه خوش ساخت و مجهز ونداربن، از امکانات خوبی از جمله: برق شهری، سیستم گرمایش (شوفاژ)، پتو، سرویس بهداشتی، حمام و ... برخوردار است.

* برنامه صعود به علم کوه از مسیر حصار چال، غالبا دو روزه اجرا می‌شود. (شب مانی در حصار چال). بدین صورت که صبح روز اول از تهران به سمت کلاردشت حرکت کرده، حوالی ظهر به کلاردشت می‌رسند. تا قرارگاه ونداربن (2200 متر) را با خودروی شخصی رفته و عصر همان روز از قرارگاه، نیسان (یا لندروور یا پاترول) گرفته، تا ابتدای تنگه گلو (3300 متر) را با نیسان می‌روند. از تنگه گلو استارت پیاده روی را زده و با حدود 1.5 ساعت کوهپیمایی، قبل از شب، خود را به دشت حصار چال (3800 متر) می‌رسانند. در دشت حصار چال کمپ زده و شب را آنجا سپری می‌کنند. در این ارتفاع هم هوایی خوبی برای کوهنورد صورت می‌گیرد. روز دوم،‌ صبح اول وقت استارت قله را زده و قبل از ظهر بر روی قله علم کوه به ارتفاع 4850 متر هستند.

محاسن این برنامه:
- هم هوایی مناسب قبل از صعود به قله
- استفاده بیشتر از طبیعت زیبای دشت حصارچال

* برنامه دیگری که بعضا برخی کوهنوردان در این منطقه اجرا می‌کنند، صعود 1.5 روزه است. (شب مانی در قرارگاه). بدین شکل که روز اول، عصر از تهران و یا سایر شهرهایی که نزدیک به کلاردشت هستند، حرکت کرده، حوالی غروب به کلاردشت می‌رسند. شب را در قرارگاه ونداربن گذرانده و برای صبح فردا نیسان را هماهنگ می‌کنند. صبح زود با نیسان تا تنگه گلو رفته، از آنجا پیاده روی را آغاز می‌کنند. صبحانه را در دشت حصار چال صرف کرده و کمی از ظهر گذشته، بر روی قله علم کوه جشن صعود را برپا می‌کنند.
برنامه گروه ما به همین صورت اجرا شد.

محاسن این برنامه:
- شب مانی در قرارگاه و عدم نیاز به حمل و استفاده از کیسه خواب و چادر و ...
- امکان اجرای برنامه 1.5 روزه به جای 2 روزه

(تصاویر برنامه در ادامه مطلب)

(گزارش در حال تکمیل)


ادامه مطلب ...
لينک      نظرات ()      

قله ورجین 2950 نويسنده: نیما - شنبه ٢ شهریور ۱۳٩٢

گزارش صعود به قله ورجین (2950 متر) از روستای کلوگان

تاریخ اجرای برنامه: جمعه 1 شهریور 1392
مبدا صعود: روستای گلوکان، لواسانات، تهران
تعداد نفرات: 3 نفر
مدت زمان صعود: 5 ساعت (با احتساب 45 دقیقه زمان صبحانه)

 

 بر فراز قله ورجین. همنوردان خوبم در این برنامه: آقا رضا و خانم الههمنطقه حفاظت شده ورجین:
منطقه حفاظت شده ورجین به موجب مصوبه شماره ۸۹ شورای عالی حفاظت محیط ‌زیست در تاریخ ۲۱/۶/۱۳۶۱ به ‌عنوان منطقه حفاظت شده اعلام گردیده و از نظر تقسیمات کشوری در استان تهران و بخش لواسانات شهرستان شمیرانات قرار گرفته‌است. این منطقه در شمال شرقی شهر تهران واقع شده ‌است و طبق آخرین بررسی‌های انجام شده ۲۲ هکتار وسعت دارد.
منطقه حفاظت شده ورجین، از نظر تنوع زیستی حائز اهمیت زیادی است و از دیرباز مورد توجه بوده است. حضور گونه‌های بارز حیات وحش که به سادگی در حاشیه منطقه مشاهده می‌شوند از مواردی است که بر جاذبه‌های آن می‌افزاید.
قوچ و میش البرز مرکزی، کل و بز، پلنگ، گرگ، خرس قهوه‌ای و گراز مهمترین گونه‌های حیات وحش منطقه به شمار می‌روند.
در این منطقه گونه‌های زاد‌آور پرنده شامل گونه‌های کورکور سیاه، کرکس، قرقی، سارگپه معمولی، سارگپه پا بلند، عقاب طلایی، دلیجه، کبک دری، کبک، بلدرچین، جغد کوچک و جغد شاخدار نیز به عنوان گونه‌های بارز و مهم معرفی شده اند.
منبع: سایت ویکی پدیا

قله ورجین:
کوه ورجین در شمال لواسان کوچک و در محیط حفاظت شده‌ای قرار دارد که جاده لشکرک به فشم، امامه، راحت‌آباد، لواسان مانند کمربندی دور تا دور آن را فراگرفته است و قله ورجین با ارتفاع 2950 متر، به عنوان بلندترین نقطه در این منطقه حافظت شده می‌باشد.

مسیرهای صعود:
1- شهر لواسان، منطقه تک مزرعه
2- روستای کلوگان
3- جاده امامه-راحت آباد، جنب مسجد انیسی

ارتفاع و زمان بندی مسیر صعود و فرود:
روستای کلوگان: 1850 متر، 07:15 (استارت)
زمین فوتبال: 1900 متر، 07:30
انتهای یال اول: 2100 متر، 08:30
صبحانه: 45 دقیقه
انتهای یال دوم: 2400 متر، 09:30
انتهای یال سوم: 2850 متر، 10:30
روی خط الراس: 2850 متر،  10:45
قله فرعی سوم: 2880 متر، 11:45
قله ورجین: 2950 متر، 12:15
---
حرکت از قله: 13:00
ناهار: 30 دقیقه
کلوگان: 16:15

آدرس روستای کلوگان:
روستای کلوگان در منطقه لواسانات و در مسیر جاده فشم واقع است. از میدان لشگرک به سمت فشم که حرکت می‌کنید، 7 کیلومتر بالاتر، تابلوی آبی‌رنگ روستای کلوگان سمت راست جاده به خوبی نمایان است.

 

مسیر صعود به قله ورجین در گوگل ارث (با چرخش جهت شمال)

(برای مشاهده تصویر در سایز واقعی، بر روی آن کلیک کنید)

گزارش‌های مرتبط در همین وبلاگ:

روستای کلوگان، 19 تیر 1391

 (گزارش صعود و تصاویر بیشتر، در ادامه مطلب)

******************************************


ادامه مطلب ...
لينک      نظرات ()      

آرشيو موضوعي برنامه هاي آتي جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري تهران (گزارشهاي من در روزنامه ايران) مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال غرب تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شميرانات، (لواسان و فشم) مسيرهاي گردشگري و کوهنوردي شرق تهران: فيروزکوه، هراز، دماوند، ... مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي کرج و جاده چالوس مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شرق گيلان آموزش آموزش آپلود عکس و درج تصوير در وبلاگ آموزش روشهاي ريسايز و كم كردن حجم تصاوير Photo Resizer ، نرم افزاري عالي جهت ريسايز تصاوير
مطالب اخير مشکل پرشین بلاگ! (پست ثابت) قله خرو نرو قله سیانو غار الیاس قله کرچان از همه جا دماوند شمالی طالقان به سه هزار تنکابن قله سات - طالقان قله سردگاه منجیل قله پیله (لیوک)
پيوندهاي مفيد آپلود فايل و عكس - با عضويت آپلود فايل و عكس - بدون عضويت پيش بيني 7 روزه وضعيت آب و هوا پيش بيني 6 روزه، هواشناسي شهرها و قله هاي ايران هواشناسي قله ها پيش بيني هواي قله توچال نقشه شماتيك كوه هاي شمال تهران - آنلاين نقشه جامع راه هاي ايران - آنلاين نقشه تهران - آنلاين (شهرداري تهران)ا نقشه تهران - آنلاين (گوگل مپ)ا سايت انجمن پزشکي کوهستان ايران maps.google.com wikimapia.org panoramio.com تبديل فايلهاي جي پي اس
دانلود دانلود نقشه مسيرهاي کوهنوردي شمال تهران دانلود نقشه البرز مرکزي دانلود نقشه تهران دانلود كتاب‌هاي كوهنوردي
دوستان من گروه كوهنوردي همه ما (2) ايران را بگرديم (محمد گائيني) ويكي پاكوب وبسايت پزشكي كوهستان ايران گروه اكوتوريسم شادي (كامران) ايران سرزمين من (پرويز شجاعي) تارنمای یک نجاتگر (ميلاد) راز کوه (رضا) سفر نويس (شهریار) بر فراز قله ها (صدريه منتظري) همه ما (يكي از همه!) دريا گوشه (بابك) دامون (دامون ابوالقاسمی) کوهستان (فرود) گروه كوهنوردي اهورا پنجره‌اي به كوهستان کوهنوردان زرتشتی ایران كوه نوشت‌هاي رضا نوركامي قله هاي مه گرفته (حسام) كوه گردي (نيما) آريا كوه كوه نامه دئنا (منصوره جعفريان) سفر به ديگر سو بهار گشت (بهارالدين افضلي) چكاد ايران گروه کوهنوردی باران لاهیجان گروه طبیعت گردی هـورشید دانشنامهٔ آزاد طبيعت ايران (عطا)