نیما
تماس با من nima_m406@yahoo.com
درباره من: نيما (حسن اسماعيلي)
متولد: 9 اسفند 1354
محل سکونت: تهران
وضعيت تاهل: متاهل

پروفايل من
آرشيو وبلاگ
      کوهنوردی... نشاط زندگی (مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (ایران))

قله پیرزن کلوم - قله مهرچال از گرمابدر

گزارش صعود به قله های پیرزن کلوم (3842) و مهرچال (3912)* از گرمابدر

تاریخ اجرای برنامه: جمعه 9 خرداد 1393
موقعیت جغرافیایی قله: تهران، فشم، شرق روستای گرمابدر
ارتفاع نقطه استارت: 2400 متر
تعداد نفرات: 9 نفر
سرپرست برنامه: آقای محمد صالحی
مدت زمان صعود:
قله پیرزن کلوم: 5 ساعت (با گام متوسط)
قله مهرچال: 5 ساعت + 45 دقیقه
مسافت پیموده شده:
قله پیرزن کلوم: 6.5 کیلومتر
مهرچال: 8.2 کیلومتر

* منبع ارتفاع قله ها: نقشه توپوگرافی


همراهان خوبم در این برنامه:
آقایان: صالحی، مظفر، فرید، ئاسو، رضا و علیرضا
خانم‌ها: رنجبریان و لشگریان

قله پیرزن کلوم:

 

مسیر صعود به قله پیرزن کلوم و مهرچال در گوگل ارث:

(برای مشاهده عکس در سایز واقعی، بر روی آن کلیک نمایید)

  + دانلود فایل جی پی اس قله پیرزن کلوم و مهرچال از گرمابدر
(منبع: سایت ویکی لاک ، آقای متقی)

 

راهنمای صعود به قله های پیرزن کلوم و مهرچال:

پس از پارک خودرو جنب محیط بانی گرمابدر، دقیقا بعد از ساختمان محیط بانی در سمت راست وارد کوچه ای می شوید که با یک شیب ملایم به سمت پایین سرازیر می شود. شاید این کوچه از طریق دیگه هم به جاده خاکی پایین (داخل گرمابدر) راه پیدا کند اما راهی که ما رفتیم بدین شرح بود:

1-       داخل کوچه که شدید حدود 100 متر پایین تر، کوچه ها و کوچه باغ های بعدی را به ترتیب: چپ ، راست و آخری را هم به راست می پیچید. کوچه باغ آخری را که دیواری سمت راستش کشیده شده تا انتها می روید تا به جاده خاکی برسید.

2-       به جاده خاکی که رسیدید به سمت چپ پیچیده و حدود 500 تا 700 متر بالاتر در سمت راستتان به پلی می رسید که باید از روی پل عبور کرده و خود را به آنطرف رودخانه برسانید.

3-       از روی پل که عبور کردید باید کمی به سمت چپ رفته و از یک راه پاکوب کم کم ارتفاع گرفته و به روی یال صعود کنید.

4-       حدود نیم ساعت بعد باید از زیر سنگ های صخره ای عبور کرده و کمی جلوتر از لای سنگ ها به سمت چپ پیچیده و خود را به بالای سنگ ها برسانید.

5-       از بالای سنگ ها به سمت راست پیچیده و یال پیش رو را تا انتها صعود می کنید.

6-       یال بعدی را هم در ادامه صعود می کنید تا جایی که به صخره های سنگی بعدی می رسید. در اینجا هم از پایین صخره ها عبور کرده و از یک شکاف مناسب که مشخص است، خود را به بالای سنگ ها و سپس آنطرف سنگ ها می رسانید. (ارتفاع کم می کنید)

7-       آنطرف سنگ ها یال آخر (یال پر شیب) پیش روی شماست. بالای این یال قله که نه اما محدوده قله پیرزن در سمت چپ پیداست. یال را صعود می کنید تا به بالای یال و خط الراس برسید.

8-       روی خط الراس که رسیدید، سمت راستتان در امتداد خط الراس قله همهن و سمت چپتان قله های پیرزن کلوم و مهرچال قرار دارند. از اینجا حدود 10 دقیقه تا یک رب تا قله راه است.

9-       قله پیرزن کلوم با یک سنگ چین نسبتا بزرگ به خوبی مشخص است. به قله پیرزن کلوم که رسیدید، قله مهرچال در امتداد و انتهای خط الراس به خوبی نمایان است. اگر قصد صعود به قله مهرچال را داشتید، حدود 45 دقیقه تا یک ساعت راه در پیش دارید. در این فصل با توجه به اینکه برف کوبی هم نداشتیم ما به راحتی توانستیم پس از 45 دقیقه به قله مهرچال برسیم.

 موفق باشید

نکات و توصیه ها:

* در کل این برنامه رو میشه یک برنامه نیمه سنگین ذکر کرد. از همان ابتدای حرکت تمام یالها پر شیب هستند که این شیب رو شما وقتی در مسیر فرود هستی بهتر و بیشتر درک میکنی.

* بجز آب آشامیدنی که با لوله جنب محیط بانی جاری بود، چشمه آب دیگری در کل مسیر تا قله وجود ندارد.

* آنتن همراه اول در بخش هایی از مسیر برقرار بود.

* جهت درک بهتر مسیر و گزارش برنامه، به توضیحات بالای عکس ها هم توجه فرمایید.

(تصاویر برنامه در ادامه مطلب)

===========================================

ادامه مطلب   
نویسنده : نیما ; ساعت ٧:۳۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

امامه به کلوگان (بهاره)

گزارش تصویری پیاده روی امامه به کلوگان

تاریخ اجرا: سه شنبه 6 خرداد 1393

موقعیت جغرافیایی: استان تهران، فشم، روستای امامه

دسترسی:
کیلومتر 15 جاده فشم، (3 کیلومتر بعد از سه راهی اوشان) از سمت راست وارد فرعی روستای امامه شده و 7 کیلومتر دیگر می رانید تا به میدان امامه بالا برسید.

 

نکات و توصیه ها:

1- اگر از پیاده روی در کوچه باغ های زیبای امامه بالا به امامه پایین صرفنظر کنید،
حدود 2 کیلومتر مانده به امامه بالا، به یک سه راهی می رسید که ورودی امامه پایین است. می توانید از اینجا مستقیم به امامه پایین رفته، خودروی خود را پارک کرده و پیاده روی به داخل دره کلوگان را از آنجا آغاز کنید.

2- اگر به امامه بالا رفتید، خودروی خود را اطراف میدان پارک کرده و از سمت راست میدان «کوچه 8 متری میانا» مسیر امامه پایین را در پیش بگیرید. مسیر امامه بالا به امامه پایین کمی تو در تو و بعضا گبج کننده است. به هر حال برای رسیدن به امامه پایین و ابتدای مسیر دره کلوگان باید تلاشتان را بکنید. می توانید از رهگذران و اهالی روستا هم کمک بگیرید.

3- در انتهای امامه پایین، به رودخانه و پل که رسیدید، مسیر دره را از سمت راست رودخانه در پیش بگیرید.

4- فصل بهار رودخانه کلوگان پرآب است. بسته به حجم آب ممکن است که برای عبور از عرض رودخانه (که در چند نقطه اجباری است) به مشکل بخورید. البته آخرین گزینه این است که کفش ها را درآورده و به آب بزنید. که البته ما در این روز هر طور شده با ترفندهای مختلف از رودخانه عبور کرده و تن به این کار ندادیم :) .

5- پیاده روی از امامه بالا به روستای کلوگان حدود 3 تا 4 ساعت زمان می برد که در نیمه راه به آبشار کلوگان می رسید. آبشار کلوگان در سمت راست و حدود 300-400 متر داخل یک دره دیگر قرار دارد که برای رویت آبشار باید حتما وارد آن دره شوید.

6- دور میدان شیر آبی وجود دارد که آب چشمه پیر حمزه را به روستا می رساند.

7- نزدیک میدان، ابتدای خ 8 متری میانا سرویس بهداشتی وجود دارد.

8- برای مسیر برگشت از امامه پایین به امامه بالا، می توانید مسیر دیگری را انتخاب کنید که تنوع مسیر هم داشته باشید. بدین منظور، وقتی که از مسیر دره بیرون آمدید، باید از جاده خاکی کنار رودخانه حدود 200 متر به سمت بالا حرکت کرده و از یک زمین چمن در سمت چپتان وارد مسیر باغ ها شوید. در انتهای این مسیر وقتی که به امامه بالا رسیدید، از خیابان دیگری (غیر از 8 متری میانا) به میدان خواهید رسید. البته این امر کاملا بستگی به انتخاب های شما در طول مسیر دارد که از کدام کوچه ها راه امامه بالا را در پیش بگیرید. در کل، این مسیر (مسیر برگشت پیشنهادی)، کمی طولانی تر اما بسیار زیباست.

9- برای مسیر برگشت به تهران می توانید از جاده راحت آباد برگردید. اگر جمعه به امامه رفتید پیشنهاد می کنم که حتما از جاده راحت آباد برگردید که به ترافیک کشنده! جاده فشم برنخورید. از میدان امامه تا میدان لشگرک حدود 22 کیلومتر راه است که در واقع چند کیلومتر طولانی تر از مسیر جاده فشم است اما این جاده خصوصا در این فصل و یا حتی زمستانهای برفی، بسیار زیباست که مناظر دیدنی و بدیعی در معرض دید شما قرار خواهد گرفت.

موفق باشید...

---------------------------------------------------------------

گزارش های مرتبط در همین وبلاگ:

معرفی کامل روستای امامه (گزارش ارسالی به روزنامه ایران)

روستای امامه، مهرماه 1392

---------------------------------------------------------------------------------

(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)

======================================

ادامه مطلب   
نویسنده : نیما ; ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

آرشيو موضوعي برنامه هاي آتي جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري تهران (گزارشهاي من در روزنامه ايران) مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال غرب تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شميرانات، (لواسان و فشم) مسيرهاي گردشگري و کوهنوردي شرق تهران: فيروزکوه، هراز، دماوند، ... مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي کرج و جاده چالوس مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شرق گيلان آموزش آموزش آپلود عکس و درج تصوير در وبلاگ آموزش روشهاي ريسايز و كم كردن حجم تصاوير Photo Resizer ، نرم افزاري عالي جهت ريسايز تصاوير
مطالب اخير مشکل پرشین بلاگ! (پست ثابت) قله خرو نرو قله سیانو غار الیاس قله کرچان از همه جا دماوند شمالی طالقان به سه هزار تنکابن قله سات - طالقان قله سردگاه منجیل قله پیله (لیوک)
پيوندهاي مفيد آپلود فايل و عكس - با عضويت آپلود فايل و عكس - بدون عضويت پيش بيني 7 روزه وضعيت آب و هوا پيش بيني 6 روزه، هواشناسي شهرها و قله هاي ايران هواشناسي قله ها پيش بيني هواي قله توچال نقشه شماتيك كوه هاي شمال تهران - آنلاين نقشه جامع راه هاي ايران - آنلاين نقشه تهران - آنلاين (شهرداري تهران)ا نقشه تهران - آنلاين (گوگل مپ)ا سايت انجمن پزشکي کوهستان ايران maps.google.com wikimapia.org panoramio.com تبديل فايلهاي جي پي اس
دانلود دانلود نقشه مسيرهاي کوهنوردي شمال تهران دانلود نقشه البرز مرکزي دانلود نقشه تهران دانلود كتاب‌هاي كوهنوردي
دوستان من گروه كوهنوردي همه ما (2) ايران را بگرديم (محمد گائيني) ويكي پاكوب وبسايت پزشكي كوهستان ايران گروه اكوتوريسم شادي (كامران) ايران سرزمين من (پرويز شجاعي) تارنمای یک نجاتگر (ميلاد) راز کوه (رضا) سفر نويس (شهریار) بر فراز قله ها (صدريه منتظري) همه ما (يكي از همه!) دريا گوشه (بابك) دامون (دامون ابوالقاسمی) کوهستان (فرود) گروه كوهنوردي اهورا پنجره‌اي به كوهستان کوهنوردان زرتشتی ایران كوه نوشت‌هاي رضا نوركامي قله هاي مه گرفته (حسام) كوه گردي (نيما) آريا كوه كوه نامه دئنا (منصوره جعفريان) سفر به ديگر سو بهار گشت (بهارالدين افضلي) چكاد ايران گروه کوهنوردی باران لاهیجان گروه طبیعت گردی هـورشید دانشنامهٔ آزاد طبيعت ايران (عطا)