نیما
تماس با من nima_m406@yahoo.com
درباره من: نيما (حسن اسماعيلي)
متولد: 9 اسفند 1354
محل سکونت: تهران
وضعيت تاهل: متاهل

پروفايل من
آرشيو وبلاگ
      کوهنوردی... نشاط زندگی (مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (ایران))

قله کرچان از همه جا

گزارش صعود به قله کرچان 3760 ، از همه جا

تاریخ اجرای برنامه: جمعه 96.05.27
موقعیت جغرافیایی: استان البرز، جاده چالوس، بخش آسارا، روستای همه جا
------------------------------------------------------

ارتفاع قله: 3764 متر
ارتفاع نقطعه شروع (همه جا): 2125 متر
طول مسیر صعود: 8 کیلومتر
مدت زمان صعود: حدود 7 ساعت
کل زمان برنامه: 12 ساعت (7 صبح تا 7 عصر)
گام حرکت: متوسط رو به تند
نفرات شرکت کننده: 2 نفر
نیما اسماعیلی، رضا حبیبی
-------------------------------------

 

 

آدرس روستای همه جا:

کیلومتر 48 جاده کرج-چالوس، پس از پشت سر گذاردن پل خواب و آسارا، 10 کیلومتر پس از سپهسالار، تابلوی سبز رنگ "همه جا" در سمت چپ جاده دیده می شود. جاده فرعی آسفالته به طول 2 کیلومتر شما را به روستای همه جا می رساند. از تهران (میدان آزادی) تا روستای همه جا 88 کیلومتر راه است که بدون ترافیک حدود 1.5 ساعت زمان می برد.

-----------------------------------

منابع آب در مسیر:

تنها چشمه مسیر چشمه بالای آبشار در ارتفاع 2650 متر است. (حدود 10 دقیقه بالاتر از آبشار یعنی تقریبا پس از پیمودن یک سوم از کل مسیر)

----------------------------------

آنتن دهی مسیر:

روستای همه جا آنتن موبایل ندارد. به گفته اهالی، همراه اول به زحمت گاهی آنتن می دهد. بالای روستا در مسیر صعود هم آفلاین بودیم و چک نکردیم.

 --------------------------------------

نکات مثبت مسیر قله کرچان از همه جا:

1- وجود باغ های زیبا و سایه سار در محدوده قبل از آبشار 2- وجود آب در محدوده آبشار تا حدود یک ساعت بالاتر 3- وجود چشمه در نیمه راه. 4- خلوت و بکری نسبی مسیر

--------------------------------------------

+ دانلود فایل GPS قله کرچان از همه جا

-------------------------------------------

گزارش برنامه:

ساعت 5 صبح از تهران به سمت کرج به راه افتادیم. ساعت حدود 6.30 به همه جا رسیدیم. ماشین رو اطراف پل ورودی پارک کرده و ساعت 7.00 صبح پیاده روی رو به سمت داخل روستا آغاز کردیم. 100 متر بالاتر از کوچه ای که زیر مسجد هست به سمت چپ پیچیده و از کوچه های اصلی روستا به سمت شمال ادامه مسیر دادیم تا از روستا خارج شدیم. سپس وارد جاده خاکی شدیم و حدود 500 متر بالاتر جاده تمام شده و در ادامه از مسیر پاکوب حرکت کردیم. کمی جلوتر از داخل یک باغ گردو رد شدیم و  از جلوی یک آب بند به چپ پیچیده و مجدد ارتفاع گرفتیم. باقی مسیر پاکوب مشخص دارد بدون دو راهی. ساعت 7.40 به درخت "اورس" رسیدیم. درخت تاریخی که ظاهرا قدمت چند هزار ساله دارد و محلی ها به آن "آقا دار" می گویند. در ادامه ساعت 8.00 به یک باغ بزرگ و زیبا رسیدیم. بالای باغ یک کلبه کاه گلی وجود داشت که شیر آب کنار آن ظاهرا آب چشمه داشت. صبحانه را داخل باغ صرف کرده و ساعت 9 به راه افتادیم. ساعت 9.30 به آبشار فصلی هزاربند در ارتفاع 2500 رسیدیم که در این فصل فقط آب باریکه ای از آن جریان داشت. پاکوب را به سمت بالا ادامه دادیم تا ساعت 9.45 و در ارتفاع 2650 متر به یک چشمه کوچک رسیدیم. بعد از چشمه پاکوب اصلی به سمت راست می رود اما از آنجایی که من از مسیر سمت راست اطلاعی نداشتم و در گوگل ارث مسیر را از روی یال ترسیم کرده و از آن مطمئن بودم در نتیجه مسیر سمت چپ را برگزیده و از روی یال به سمت یال اصلی (خط الراس) ادامه مسیر دادیم. (بدون پاکوب)

هر دو مسیر حدود 1.5 ساعت بالاتر روی یال اصلی به هم می رسند ولی در مسیر برگشت متوجه شدیم که همان مسیر سمت راستی بهتر و کمی نزدیک تر است. (مسیر فرود ما). ساعت 11 و در ارتفاع 3100 متر، روی یال اصلی به دوراهی کیاسر رسیدیم که سنگ چین کوچکی هم داشت. از اینجا روستای کیاسر به خوبی در معرض دید قرار داشت. در اینجا باز هم از مسیر پاکوب ادامه دادیم و این پاکوب ما را تا زیر شیب قله هدایت کرد. از پاکوب جدا شده و از سمت راست یال پرشیب را به سمت قله ادامه دادیم. یک گروه جلوتر از ما در مسیر قله بودند که زیر قله زمانی که در مسیر برگشت بودند به هم رسیدیم. یک گروه 8 نفره از کوهنوردان کلاک کرج که از کیاسر اقدام به صعود نموده بودند.

اواخر مسیر مجددا پاکوب داشت. ساعت 13.45 به سنگ چین قله اول رسیدیم و حدود دو سه دقیقه بعد به قله اصلی رسیدیم که جی پی اس حدود 3 متر بلندتر یعنی دقیقا عدد 3764 متر را نشان می داد.

 فرود:

ساعت 14 به سمت پایین حرکت کردیم. خیلی زود از پاکوب جدا شده و شیب تند را به سمت پایین شن اسکی کردیم و پس از قرار گرفتن در پاکوب روی یال اصلی، این بار از مسیر دیگر به سمت پایین حرکت کردیم. همان مسیر که از پای چشمه جدا می شد. دقایقی بعد نهر آب رسیدیم و در امتدا آب و پاکوب ارتفاع کم کردیم تا به چشمه و سپس آبشار و پس از آن ساعت 16 به باغ رسیدیم. حدود 2 ساعت داخل باغ استراحت کرده و پس از صرف ناهار ساعت 18 مجددا به راه افتادیم. ساعت 18.30 به روستا رسیدیم. از یک منزل که بانوان خونگرم روستا در حیاط آن در حال تهیه لواشک آلوچه بودند مقداری لواشک خریده و دقایقی بعد از سرویس بهداشتی مسجد که سمت شرق آن قرار دارد استفاده کرده و در نهایت ساعت 19 به محل پارک خودرو رسیدیم.

جاده چالوس که یک طرفه شده بود، در برخی نقاط ترافیک داشت که تقریبا روان بود و خیلی اذیت کننده نبود. اما ترافیک اتوبان کرج به سمت تهران از محدوده شهرک جهان نما تا خروجی باکری کم و بیش زیاد بود که انتظارش را نداشتیم! حدود ساعت 9.30 شب به میدان آزادی رسیدیم.

---------------------------------------------

(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)

================================

ادامه مطلب   
نویسنده : نیما ; ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩٦
comment نظرات ()

دماوند شمالی

گزارش برنامه دماوند، شمالی، 5670 متر

تاریخ اجرای برنامه: دو روزه از 12 و 13 مرداد 96 (پنچشنبه و جمعه)
نفرات شرکت کننده: 3 نفر
نیما اسماعیلی، رضا حبیبی، حسین شهبازی
---------------------------------------------

تایم صعود و فرود:

روز اول:
از سنگ استراحت تا جانپناه 4 هزار: 5 ساعت (با کوله)
روز دوم:
از جانپناه 4 هزار تا جانپناه 5 هزار: حدود 2 ساعت
از جانپناه 5 هزار تا قله: 4.5 ساعت
از قله تا جانپناه 4 هزار: حدود 4 ساعت
از جانپناه تا پای سنگ استراحت: 1 ساعت و 45 دقیقه
کل زمان صعود در دو روز: 11.5 ساعت
کل زمان فرود: حدود 6 ساعت
کل مسافت و ارتفاع پیموده شده در روز اول: 4.3 کیلومتر، 2100 متر
کل مسافت و ارتفاع پیموده شده در روز دوم: 3.2 کیلومتر، 1760 متر
نکته: جانپناه دوم معروف به جانپناه 5 هزار، در ارتفاع 4650 متری قرار دارد.
-----------------------------------------------

زمان بندی برنامه:

روز اول (پنجشنبه):
 - حرکت از تهران: 5 صبح
 - ناندل: 10.30 صبح
-  سنگ استراحت: با نیسان، ساعت 12، 8 کیلومتر از ناندل، ارتفاع: 2920 متر
 - استارت پیاده روی: 12.30 ظهر
 - جانپناه 4 هزار: 17.30 ، ارتفاع: 4 هزار متر، مسافت: 4.3 کیلومتر از سنگ (شب مانی)

روز دوم (جمعه):
- استارت: 5.15 صبح (با کوله سبک)
- جانپناه 5 هزار: 7 صبح، ارتفاع: 4630 متر، مسافت: 5.6 کیلومتر مجموع (صبحانه: 40 دقیقه)
- قله: 12 ظهر، 7.5 کیلومتر مجموع
- برگشت از قله تا جانپناه 4 هزار: ، 12.40 تا 16.30
- از جانپناه 4 هزار تا پای سنگ (نیسان): کمتر از 2 ساعت، 17.45 تا 19.30
- ناندل: ساعت 21
- حرکت به سمت تهران: 2 بامداد یکشنبه
- تهران: 5 صبح

 

 

آدرس روستای ناندل:

در مسیر جاده هراز به سمت آمل، پس از پشت سر گذاشتن امامزاده هاشم، پلور، گزنک و بایجان، 6 کیلومتر بعد از پلیس راه دلیجان-امامزاده هاشم و کمی پس از تونل شماره 8 (آیو) به خروجی ناندل در سمت چپ جاده می رسید که فعلا هیچگونه تابلوی راهنمایی ندارد! وارد فرعی که شدید، آخرین روستای مسیر، روستای ناندل است.

- فاصله تهران (سعادت آباد) تا خروجی ناندل در جاده هراز 135 کیلومتر و از جاده هراز تا ناندل 21 کیلومتر دیگر راه دارید که تمام مسیر جاده آسفالت است.

- از تهران تا ناندل بدون ترافیک حدود 3 ساعت زمان می برد.

- به دلیل باریک بودن جاده ناندل و شیب های تند، به نظر می رسد که عبور با اتوبوس از این جاده غیر ممکن باشد.

---------------------------------------------

مسیر شمالی در یک نگاه:

قله دماوند از مسیر شمالی پر شیب ترین و سخت ترین مسیر از میان مسیرهای چهارگانه اصلی دماوند است. صعود به قله دماوند از مسیر شمالی معمولا در قالب یک برنامه دو یا دو و نیم روزه توسط گروهها صورت می گیرد بدین صورت که روز اول شبانه و یا صبح اول وقت از تهران به سمت ناندل حرکت کرده و تا قبل از ظهر خود را با نیسان به پای سنگ استراحت در ارتفاع 2900 متر می رسانند. از اینجا کوله ها را به قاطر چی ها که از قبل در روستا هماهنگ کرده اند سپرده تا به پناهگاه 4 هزار یا تا زیر پناهگاه 5 هزار (یعنی تا ارتفاع حدود 4400 متر، نیم ساعت مانده به پناهگاه) برساند که معمولا تا پناهگاه دوم بیشتر متداول است بخاطر اینکه روز دوم زمان بیشتری برای صعود و فرود داشته باشند. توضیح اینکه پناهگاه دوم معروف به پناهگاه 5 هزار، در ارتفاع 4650 متری قرار دارد. کوهپیمایی از نقطه شروع تا پناهگاه 4 هزار بطور متوسط حدود 5 ساعت و از 4 تا 5 حدود 2.5 ساعت و از 5 تا قله حدود 6 ساعت زمان می برد.

معمولا تیم ها حدود ظهر به قله رسیده و حدود ساعت 5 عصر به پناهگاه 4 هزار برگشته که آنتن موبایل دارد و تلفنی با نیسان هماهنگ کرده و قبل از شب خود را به سنگ استراحت و نیسان رسانده و به ناندل می روند. از آنجا یا شبانه و یا صبح روز بعد به سمت تهران حرکت می کنند.

نکته: سختی مسیر شمالی فقط بخاطر شیب زیاد است. در صعودهای تابستانه، دست به سنگ، عبور از یخچال و یا نکته فنی خاصی ندارد.

-----------------------------------------------

شماره های تماس برای هماهنگی نیسان، قاطر و منزل در ناندل:
نیسان:
هوشنگ صالحی: 09111254045
حمید صالحی: 09119147062
ماشاالله صالحی: 09118215343
قربان نژاد: 09113272466
قاطر:
حبیب الله فتحی: 09118593283
زارع: 09119191077

- توصیه میکنم ترجیحا نیسانی بگیرید که جای بار جداگانه در بالای اتاق برای قرار گیری کوله ها داشته باشد. جایی سبد مانند که حدود 7-8 کوله در آن جا می شود. ظاهرا بیشتر نیسان های ناندل بدون این محفظه بار هستند اما نیسانی که ما با آن برگشتیم برای یکی از صالحی ها (اگر اشتباه نکنم آقای هوشنگ صالحی) همین مدلی بود.
- هزینه نیسان برای یکسر 120 هزار تومان است که تا 12 نفر را جابجا می کنند. بیشتر از 12 نفر معمولا کرایه بیشتر می گیرند که البته درست و قانونی نیست.
- هزینه حمل هر کوله تا جانپناه 4 هزار، 50 هزار تومان و تا زیر جانپناه 5 هزار (حدود نیم ساعت مانده به جانپناه) 80 هزار تومان در سال 96 است.
- کرایه جای پارک در منزل صالحی ها در ناندل شبی 10 هزار تومان است. منزلی که ما در آن پارک کردیم (منزل آقای ... صالحی) کامل در اختیار کوهنودان بود که دارای دو اتاق بزرگ و سرویس بهداشتی بود که می شود از اتاق ها برای استراحت و حتی شب مانی استفاده کرد.

- در ناندل نانوایی تافتون با کیفیت بسیار عالی وجود دارد که می توانید از آن نان تهیه کنید. همچنین بقالی برای خرید مایحتاج و لبنیات محلی.

- در صورتی که پیش برنامه مناسب نداشته و یا به هر دلیل احتمال ارتفاع زدگی می دهید می توانید از قرص استازولامید (Acetazolamide) معروف به قرص ارتفاع استفاده نمایید. طبق توصیه وبسایت موسسه علمی پزشکی کوهستان ، مصرف استازولامید به عنوان داروی پیشگیری از ارتفاع زدگی باید یک روز قبل از صعود شروع شده و روزی دو عدد مصرف شود.

- اگر سابقه سردرد در کوه و ارتفاع دارید، توصیه می شود حتما قرص های مسکن مثل ژلوفن و ایبوپروفن و هر قرصی که فکر میکنید نیاز باشد مثل دیلکلوفناک برای معده درد همراه داشته باشید.

- اگر مشکل نخوابیدن در ارتفاع و چادر را دارید می توانید از قرص های خواب آور ملایم که صبح روز بعد گیجی به همراه نداشته باشند استفاده نمایید. مثل: ... که خودم استفاده کردم و کاملا اوکی هست.

----------------------------------------------

+ دانلود GPS دماوند از جبهه شمالی

+ دانلود GPS ناندل تا سنگ استراحت (با نیسان)

---------------------------------------------

گزارش های مرتبط در همین وبلاگ:

دماوند، جنوبی، تیرماه 1390 - اینجا

دماوند، شمال شرقی، شهریور 1395 - اینجا

  
نویسنده : نیما ; ساعت ٤:۱٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩٦
comment نظرات ()

طالقان به سه هزار تنکابن

گزارش پیمایش مسیر طالقان به سه هزار تنکابن

تاریخ اجرای برنامه: سه روزه از 29 تا 31 تیر 96 (پنچشنبه تا شنبه)

نفرات شرکت کننده: 4 نفر (به همراه گروه محترم "آوا کرمانشاه" 17 نفر)
نیما اسماعیلی، رضا حبیبی، حمید محسنی و مسعود کریمخانی*
* آقا مسعود روز دوم از دمچه برگشت پایین و همراه ما تا آبگرم نیومد.
---------------------------------------------

زمان بندی برنامه:

روز اول (پنجشنبه):
- حرکت از طالقان، روستای پراچان، 2360 متر، ساعت 12 ظهر
- گوسفندسرای دُمچه، 3400 متر، 12 کیلومتر، ساعت 18، شب مانی

روز دوم (جمعه):
- حرکت از دمچه: ساعت 8 صبح
- گردنه میشچال، 4 هزار متر، 16 کیلومتر، ساعت 11
- آبگرم سه هزار، 2500 متر، 26 کیلومتر، ساعت 16.15 ، شب مانی

روز سوم (شنبه):
- حرکت از آبگرم، 8.30 صبح
- پایان مسیر پیاده روی، سه هزار تنکابن، روستای درجان، 2030 متر، 34 کیلومتر، ساعت 12.45
- حرکت از ترمینال سواری تنکابن، ساعت 15
- طالقان، پراچان، ساعت 23
- تهران، منزل، 4 صبح یکشنبه

نکته: از درجان تا رسیدن به تهران معطلی هایی داشتیم که تایم را بالا برد. در واقع تایم درجان به تنکابن حدود 1.5 ساعت با ماشین و از تنکابن تا طالقان از مسیر قزوین حدود 6 ساعت است.

---------------------------------------------

+ در این برنامه افتخار آشنایی و همراهی با گروه محترم "آوا کرمانشاه" را داشتیم که جا دارد همینجا از سرپرت گرانقدر گروه آوا جناب آقای تیمور جوزی برای همه مهربانی ها و حمایت هایشان تقدیر و تشکر نمایم و همچنین از تک تک دوستان نازنین گروه آوا که در این دو روز همراه و همقدم بودند تا برنامه ای زیبا و بیاد ماندنی برایمان رقم بخورد.

----------------------------------------------

مسیر پیموده شده در گوگل ارث:

(برای مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی آن کلیک نمایید)

 

 

فواصل مسیر با ماشین:

از م آزادی تا خروجی طالقان در اتوبان: 96 کیلومتر، حدود 1 ساعت
از اتوبان تا شهر طالقان: 42 کیلومتر، 45 دقیقه
از شهر طالقان تا پراچان: 26 کیلومتر، 45 دقیقه
از درجان تا تنکابن: 55 کیلومتر، حدود 1.5 ساعت (45 دقیقه خاکی)
از تنکابن تا خروجی طالقان در اتوبان: 350 کیلومتر، 5.5 ساعت بدون ترافیک
-----------------------------
کرایه ترمینال تنکابن تا تهران و کرج (سمند و پژو): نفری 40 عقب، 52 جلو، چهار نفر 172 ه.ت
ما  از ترمینال تنکابن یک تاکسی  رنو فلوئنس دربست گرفتیم تا پراچان 260 ه.ت.
 -----------------------------------------------

آدرس روستای پراچان:

در اتوبان کرج-قزوین وارد خروجی طالقان شده تا حدود 40 کیلومتر بعد به شهرک طالقان می رسید. طبق تابلوی راهنما مستقیم به سمت بالا (طالقان بالا) ادامه مسیر می دهید. در طالقان بالا حدود 500 متر بعد از میدان، اولین دوراهی بدون تابلو را به چپ می پیچید. حدود 10 کیلومتر بعد به دوراهی بعدی می رسید که در اینجا هم وارد مسیر چپ می شوید که مسیر روستاهای خیکان و پراچان است. انتهای این جاده پس از 7 کیلومتر به روستای پراچان ختم می شود. در کل فاصله اتوبان تا شهرک طالقان 42 کیلومتر (45 دقیقه) و از طالقان تا پراچان 26 کیلومتر است که بخش دوم نیز حدود 45 دقیقه زمان می برد.

--------------------------------------------------

بهترین فصل صعود:

بهترین فصل برای اجرای این برنامه به اذعان برادران صالحی که در آبگرم 3000 مستقر هستند، اواخر تیرماه هست که تا حدود پایان مرداد میتواند ادامه داشته باشد. قبل از این رودخانه ها پرآب بوده و در گردنه احتمال وجود برف هست و در شهریور ماه هم احتمال بارش وجود دارد.

------------------------------------------------

نقاط قوت مسیر و این برنامه:

رودخانه پرآب که تقریبا در تمام مسیر صعود و فرود همراه شما است و همچنین چشمه های فراوان خصوصا در مسیر فرود.

------------------------------------------------

آنتن دهی مسیر:

- پراچان و درجان موبایل آنتن می دهد.
- در نزدیکی گردنه میشچال و خصوصا خود گردنه کم و بیش انتن همراه اول برقرار بوده و امکان مکالمه وجود دارد.
- در آبگرم سه هزار در دو نقطه مشخص موبایل آنتن می دهد که می توانید همانجا بپرسید.
---------------------------------------------

چشمه های مسیر:

- روستای پراچان در ابتدای جاده به سمت دمچه (حدود 200 متر بعد از پل دوم) در سمت چپ اولین چشمه مسیر وجود دارد.
- پس از آن تا حدود 2 ساعت مانده به دمچه تقریبا هر یک ساعت به چشمه می رسید.
- گوسفند سرای دمچه
- حدود 1 ساعت بعد از دمچه، دوراهی لشگرک، سرچشمه
- حدود نیم ساعت پایین گردنه
- و در ادامه تا آبگرم سه هزار هر نیم ساعت و یا حتی چند دقیقه، چشمه های فراوان آب در مسیر وجود دارد.
- از آبگرم تا درجان هم چند چشمه در مسیر وجود دارد که یکی از بهترین آنها حدود 5 دقیقه مانده به کافه کرن (keren) در سمت چپ مسیر که خیلی در معرض دید نیست.
-----------------------------------------------

تلفن های مورد نیاز:

کرایه قاطر پراچان:روزی 200، حدود 5-6 کوله
- آقای غلام حاجی پور: 09191632206
- آقای حسن حاجی پور: 09194686294
- برادران صالحی (بوفه آبگرم سه هزار)، کرایه چادر و هماهنگی قاطر درجان:
09112928857 - 09119910667
به برادران صالحی می توانید پیامک ارسال کنید. روزی سه بار چک می کنند.
- هماهنگی قاطر و نیسان در روستای درجان: آقای سید خدایار 09191667191
-------------------------------------------------

+ دانلود GPS طالقان به سه هزار تنکابن

-------------------------------------------------

راهنمای مسیر طالقان به سه هزار تنکابن:

این برنامه معمولا سه روزه اجرا می شود. برای پیمایش این مسیر معمولا گروهها صبح زود از تهران حرکت کرده و قبل از ظهر پیاده روی خود را از روستای پراچان آغاز می کنند. البته در صورت داشتن زمان می شود شب را در پراچان خوابیده و صبح زود راه افتاد که خیلی هم بهتر است. وقتی وارد پراچان می شوید، در ادامه ی جاده اصلی روستا، به جاده خاکی می رسید که این جاده نقطه شروع پیاده روی است. ماشین خود را می توانید در طول مسیر داخل روستا و یا ابتدای جاده خاکی پارک کنید. جاده خاکی حدود 7 کیلومتر ادامه دارد و به معدن ختم می شود. در حال حاضر جاده در برخی نقاط ناهموار است که فقط با ماشین های شاسی بلند قابل تردد است. همچنین پس از حدود 4 کیلومتر به رودخانه می رسد که ظاهرا به دلیل سیلاب کلا غیر قابل عبور شده است. پس از حدود 1.5 ساعت پیاده روی، به انتهای جاده و معدن متروکه می رسید. در ادامه وارد مسیر پاکوب مالرو می شوید. حدود نیم ساعت بعد به نقطه تلاقی دو رود می رسید که به "میانرود" معروف است. آنطرف رودخانه باید از پاکوبِ پایین جدا شده و از پاکوب سمت چپی به سمت بالای یال ارتفاع بگیرید. در این مسیر ابتدا به سنگ دروازه و در نهایت به گوسفندسرای دمچه می رسید. کل زمان پیاده روی در روز اول با گام متوسط حدود 6 ساعت است.

صبح روز دوم چادرها را جمع کرده و مسیر پاکوب را به سمت بالا ادامه می دهید. حدود نیم ساعت بعد به سرچشمه می رسید که دو چشمه بزرگ به وضوح از دل کوه به سمت پایین در جریان هستند. اینجا در واقع دوراهی لشگرک-سه هزار است. پاکوب سمت راست به سمت بالا مسیر صعود به قله لشگرک و همچنین قله گردون کوه و پاکوب سمت چپ مسیر گردنه میشچال و آبگرم سه هزار است. از گردنه میشچال به سمت دره زیبا و پرآب سه هزار سرازیر می شوید. با ادامه ی مسیرِ پاکوب که از سمت راست رودخانه می گذرد پس از حدود 3 ساعت به آبگرم سه هزار می رسید. در کل روز دوم از دمچه تا آبگرم حدود 5 ساعت پیاده روی دارد. شب را در اطراف آبگرم اتراق می کنید.

صبح روز سوم مسیر را در امتداد رودخانه به سمت پایین ادامه می دهید تا به روستای درجان برسید. پیاده روی از آبگرم تا درجان نیز حدود 2 ساعت زمان می برد.

از درجان می توانید با یک نیسان یا سواری و یا هر ماشینی که از قبل هماهنگ کرده باشید خود را به تنکابن برسانید. بهتر است ماشین را از قبل هماهنگ کنید چون سواری و آژانس به راحتی پیدا نشده و هزینه نیسان نیز زیاد است. خصوصا اگر نفرات گروه کم باشد. از درجان تا ترمینالِ سواری تنکابن حدود 1.5 ساعت با ماشین راه است که حدود 20 کیلومتر اول آن خاکی است. جاده خاکی نسبتا هموار و قابل عبور با تمام خودروهاست. اما بسیار طولانی است که اصلا توصیه نمیکنم با ماشین شخصی خود این مسیر را طی کنید (منظور اگر روزی خواستید از سمت تنکابن به درجان بروید). هزینه آژانس از تنکابن تا درجان حدود 80 تا 100 ه.ت است.

نکته: اگر به هر دلیل قصد شب مانی در آبگرم را نداشتید می توانید به سمت درجان ادامه مسیر دهید. حدود یک ساعت پایین تر به کافه با صفای روستای کرن (keren) می رسید که در مسیر است. کافه کرن حدود 3 یا 4 اتاقک برای شب مانی دارد که کرایه آن از 50 تا 70 هزار تومان متغیر است.

 ---------------------------------------------

(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)

=================================

ادامه مطلب   
نویسنده : نیما ; ساعت ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ امرداد ۱۳٩٦
comment نظرات ()

آرشيو موضوعي برنامه هاي آتي جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري تهران (گزارشهاي من در روزنامه ايران) مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال غرب تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شميرانات، (لواسان و فشم) مسيرهاي گردشگري و کوهنوردي شرق تهران: فيروزکوه، هراز، دماوند، ... مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي کرج و جاده چالوس مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شرق گيلان آموزش آموزش آپلود عکس و درج تصوير در وبلاگ آموزش روشهاي ريسايز و كم كردن حجم تصاوير Photo Resizer ، نرم افزاري عالي جهت ريسايز تصاوير
مطالب اخير مشکل پرشین بلاگ! (پست ثابت) قله خرو نرو قله سیانو غار الیاس قله کرچان از همه جا دماوند شمالی طالقان به سه هزار تنکابن قله سات - طالقان قله سردگاه منجیل قله پیله (لیوک)
پيوندهاي مفيد آپلود فايل و عكس - با عضويت آپلود فايل و عكس - بدون عضويت پيش بيني 7 روزه وضعيت آب و هوا پيش بيني 6 روزه، هواشناسي شهرها و قله هاي ايران هواشناسي قله ها پيش بيني هواي قله توچال نقشه شماتيك كوه هاي شمال تهران - آنلاين نقشه جامع راه هاي ايران - آنلاين نقشه تهران - آنلاين (شهرداري تهران)ا نقشه تهران - آنلاين (گوگل مپ)ا سايت انجمن پزشکي کوهستان ايران maps.google.com wikimapia.org panoramio.com تبديل فايلهاي جي پي اس
دانلود دانلود نقشه مسيرهاي کوهنوردي شمال تهران دانلود نقشه البرز مرکزي دانلود نقشه تهران دانلود كتاب‌هاي كوهنوردي
دوستان من گروه كوهنوردي همه ما (2) ايران را بگرديم (محمد گائيني) ويكي پاكوب وبسايت پزشكي كوهستان ايران گروه اكوتوريسم شادي (كامران) ايران سرزمين من (پرويز شجاعي) تارنمای یک نجاتگر (ميلاد) راز کوه (رضا) سفر نويس (شهریار) بر فراز قله ها (صدريه منتظري) همه ما (يكي از همه!) دريا گوشه (بابك) دامون (دامون ابوالقاسمی) کوهستان (فرود) گروه كوهنوردي اهورا پنجره‌اي به كوهستان کوهنوردان زرتشتی ایران كوه نوشت‌هاي رضا نوركامي قله هاي مه گرفته (حسام) كوه گردي (نيما) آريا كوه كوه نامه دئنا (منصوره جعفريان) سفر به ديگر سو بهار گشت (بهارالدين افضلي) چكاد ايران گروه کوهنوردی باران لاهیجان گروه طبیعت گردی هـورشید دانشنامهٔ آزاد طبيعت ايران (عطا)