نیما
تماس با من
پروفايل من
نويسنده (هاي) وبلاگ نیما
آرشيو وبلاگ
      کوهنوردی... نشاط زندگی (مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (و ایران))
امامه به کلوگان (بهاره) نويسنده: نیما - شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۳

گزارش تصویری پیاده روی امامه به کلوگان

تاریخ اجرا: سه شنبه 6 خرداد 1393

موقعیت جغرافیایی: استان تهران، فشم، روستای امامه

دسترسی:
کیلومتر 15 جاده فشم، (3 کیلومتر بعد از سه راهی اوشان) از سمت راست وارد فرعی روستای امامه شده و 7 کیلومتر دیگر می رانید تا به میدان امامه بالا برسید.

 

نکات و توصیه ها:

1- اگر از پیاده روی در کوچه باغ های زیبای امامه بالا به امامه پایین صرفنظر کنید،
حدود 2 کیلومتر مانده به امامه بالا، به یک سه راهی می رسید که ورودی امامه پایین است. می توانید از اینجا مستقیم به امامه پایین رفته، خودروی خود را پارک کرده و پیاده روی به داخل دره کلوگان را از آنجا آغاز کنید.

2- اگر به امامه بالا رفتید، خودروی خود را اطراف میدان پارک کرده و از سمت راست میدان «کوچه 8 متری میانا» مسیر امامه پایین را در پیش بگیرید. مسیر امامه بالا به امامه پایین کمی تو در تو و بعضا گبج کننده است. به هر حال برای رسیدن به امامه پایین و ابتدای مسیر دره کلوگان باید تلاشتان را بکنید. می توانید از رهگذران و اهالی روستا هم کمک بگیرید.

3- در انتهای امامه پایین، به رودخانه و پل که رسیدید، مسیر دره را از سمت راست رودخانه در پیش بگیرید.

4- فصل بهار رودخانه کلوگان پرآب است. بسته به حجم آب ممکن است که برای عبور از عرض رودخانه (که در چند نقطه اجباری است) به مشکل بخورید. البته آخرین گزینه این است که کفش ها را درآورده و به آب بزنید. که البته ما در این روز هر طور شده با ترفندهای مختلف از رودخانه عبور کرده و تن به این کار ندادیم :) .

5- پیاده روی از امامه بالا به روستای کلوگان حدود 3 تا 4 ساعت زمان می برد که در نیمه راه به آبشار کلوگان می رسید. آبشار کلوگان در سمت راست و حدود 300-400 متر داخل یک دره دیگر قرار دارد که برای رویت آبشار باید حتما وارد آن دره شوید.

6- دور میدان شیر آبی وجود دارد که آب چشمه پیر حمزه را به روستا می رساند.

7- نزدیک میدان، ابتدای خ 8 متری میانا سرویس بهداشتی وجود دارد.

8- برای مسیر برگشت از امامه پایین به امامه بالا، می توانید مسیر دیگری را انتخاب کنید که تنوع مسیر هم داشته باشید. بدین منظور، وقتی که از مسیر دره بیرون آمدید، باید از جاده خاکی کنار رودخانه حدود 200 متر به سمت بالا حرکت کرده و از یک زمین چمن در سمت چپتان وارد مسیر باغ ها شوید. در انتهای این مسیر وقتی که به امامه بالا رسیدید، از خیابان دیگری (غیر از 8 متری میانا) به میدان خواهید رسید. البته این امر کاملا بستگی به انتخاب های شما در طول مسیر دارد که از کدام کوچه ها راه امامه بالا را در پیش بگیرید. در کل، این مسیر (مسیر برگشت پیشنهادی)، کمی طولانی تر اما بسیار زیباست.

9- برای مسیر برگشت به تهران می توانید از جاده راحت آباد برگردید. اگر جمعه به امامه رفتید پیشنهاد می کنم که حتما از جاده راحت آباد برگردید که به ترافیک کشنده! جاده فشم برنخورید. از میدان امامه تا میدان لشگرک حدود 22 کیلومتر راه است که در واقع چند کیلومتر طولانی تر از مسیر جاده فشم است اما این جاده خصوصا در این فصل و یا حتی زمستانهای برفی، بسیار زیباست که مناظر دیدنی و بدیعی در معرض دید شما قرار خواهد گرفت.

موفق باشید...

---------------------------------------------------------------

گزارش های مرتبط در همین وبلاگ:

معرفی کامل روستای امامه (گزارش ارسالی به روزنامه ایران)

روستای امامه، مهرماه 1392

---------------------------------------------------------------------------------

(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)

======================================


 کوچه باغ های امامه بالا به امامه پایین:

 

عبور از کوچه های امامه پایین:

 

ورود به مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

مسیر دره کلوگان:

 

دره کلوگان به همراه مریم و مهسای نازنینم:

 

عبور از رودخانه با اعمال شاقه!

 

دره کلوگان در مسیر برگشت:

 

دره کلوگان در مسیر برگشت:

 

دره کلوگان در مسیر برگشت:

 

امامه پایین در مسیر برگشت:

 

کوچه باغ های زیبای امامه پایین در مسیر برگشت:

 

کوچه باغ های زیبای امامه پایین در مسیر برگشت:

 

کوچه باغ های زیبای امامه پایین در مسیر برگشت:

 

میدان امامه بالا:

 

روستای امامه و کوه کلوگان (اورجین 2930 متر): (عکس از جاده راحت آباد)

پایان

  نظرات ()
آرشيو موضوعي گزارشهاي من در روزنامه ايران گزارشهاي من در ماهنامه پيام بهمن گزارشهاي من در مجله جهان‌گردان برنامه هاي آتي مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال غرب تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شميرانات، (لواسان و فشم) مسيرهاي گردشگري و کوهنوردي شرق تهران: فيروزکوه، هراز، دماوند، ... مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي کرج و جاده چالوس مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شرق گيلان آموزش آموزش آپلود عکس و درج تصوير در وبلاگ آموزش روشهاي ريسايز و كم كردن حجم تصاوير Photo Resizer ، نرم افزاري عالي جهت ريسايز تصاوير
مطالب اخير قله پیله (لیوک) قله شاه کرم حصارک به امامزاده داود قله قبله از مسیر جنوبی کیسه آب Climax کفش کوه بستارد قله یونزا قله منار توریستگاه، تجربه سفر هوشمندانه قله سیادر
پيوندهاي مفيد آپلود فايل و عكس - با عضويت پيش بيني 7 روزه وضعيت آب و هوا ایرانی - هواشناسي قله ها پيش بيني هواي قله توچال نقشه جامع راه هاي ايران - آنلاين سايت انجمن پزشکي کوهستان ايران maps.google.com تبدیل و ویرایش فایلهای GPS
دوستان من گروه كوهنوردي همه ما (2) ايران را بگرديم (محمد گائيني) ويكي پاكوب وبسايت پزشكي كوهستان ايران گروه اكوتوريسم شادي (كامران) ايران سرزمين من (پرويز شجاعي) تارنمای یک نجاتگر (ميلاد) راز کوه (رضا) سفر نويس (شهریار) بر فراز قله ها (صدريه منتظري) همه ما (يكي از همه!) دريا گوشه (بابك) دامون (دامون ابوالقاسمی) کوهستان (فرود) گروه كوهنوردي اهورا پنجره‌اي به كوهستان کوهنوردان زرتشتی ایران كوه نوشت‌هاي رضا نوركامي قله هاي مه گرفته (حسام) كوه گردي (نيما) آريا كوه كوه نامه دئنا (منصوره جعفريان) سفر به ديگر سو بهار گشت (بهارالدين افضلي) چكاد ايران گروه کوهنوردی باران لاهیجان گروه طبیعت گردی هـورشید دانشنامهٔ آزاد طبيعت ايران (عطا) گروه آریامهر (سعید نیری) كوهنوردي - علي حيدري (تيرداد) راهنمای سفر توریستگاه پرتال زيگور طراح قالب