نیما
تماس با من nima_m406@yahoo.com
درباره من: نيما (حسن اسماعيلي)
متولد: 9 اسفند 1354
محل سکونت: تهران
وضعيت تاهل: متاهل

پروفايل من
آرشيو وبلاگ
      کوهنوردی... نشاط زندگی (مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (ایران))
فرحزاد به امامزاده داود (پاییزه) نويسنده: نیما - شنبه ٩ آبان ۱۳٩٤

(باز نشر شده)

گزارش پیمایش جاده فرحزاد به امامزاده داود

تاریخ اجرا: جمعه 94.08.08

موقعیت جغرافیایی: تهران
ارتفاع مبدا حرکت: فرحزاد 1620 متر
ارتفاع بلندترین نقطه مسیر: 2690 متر (کمی پس از کتل خاکی)
اختلاف ارتفاع: حدود 1100 متر
ارتفاع نقطه پایان: 2575 متر (امامزاده داود)
طول مسیر: 13.5 کیلومتر (از فرحزاد تا امامزاده داود)
مدت زمان صعود: 5.5 ساعت (با گام نسبتا کند)

برگشت از امامزاده داود به بلوار کوهسار (کن): با خطی های امامزاده

کل زمان برنامه: از 7.15 تا 16.30 (برگشت به فرحزاد)
(با تایم صبحانه، ناهار، زیارت، و ناهار در امامزاده داود و انتظار تاکسی)

تعداد نفرات: 9 نفر
آقایان: نیما اسماعیلی، علیرضا یاوری، رضا نورکامی، جواد سرخوش، علی کاظم نژاد، محسن کرمی، محمد کرمی (+ آقای حبیبی، ابتدای برنامه)
خانم ها: طیبه رنجبریان و معصومه لشگریان

 

 

 

گزارش برنامه:

این برنامه در روزی که هواشناسی پیش بینی 70 تا 80 درصد احتمال بارندگی را برای تهران کرده بود، اجرا شد. صبح دو ماشین را در بلوار کوهسار پارک کرده و با یک ماشین 6 نفری به فرحزاد رفتیم. آقای کرمی و علی آقا و آقای حبیبی از قبل به فرحزاد رسیده و منتظر ما بودند. ساعت 7:15 پیاده روی خود را از میدان شروع کرده و خ اصلی را به سمت بالا ادامه دادیم تا جایی که جلویمان بن بست شده و خیابان به سمت چپ می پیچید. چند قدم جلوتر تابلوی "خ امامزاده داود" هم در گوشه دیوار دیده می شد. باران در حد متوسط شروع شده و ما هم گورتکس و بادگیرهایمان را پوشیدیم. دقایقی بعد به ابتدای جاده امامزاده داود رسیدیم. پیاده روی از میدان تا ابتدای جاده حدود 15 دقیقه طول کشید.

حدود یک ساعت اول مسیر در باران طی شد. شدت باران متوسط بود و خیس شدیم اما طوری نبود که باعث اذیت و مشکل در اجرای برنامه شود. بعد باران کم شده و به مدت حدود یک ساعت بصورت نم نم بارید. پیاده روی در هوای دلپذیر پاییزی و در زیر نم باران بسیار دلچسب بود و از نیمه راه به بعد مه زیبایی کم و بیش مسیر و خصوصا ارتفاعات را فرا گرفته بود که لذت تماشای زیبایی های مسیر را دو چندان می کرد. جذابیت های پاییزی مسیر و زیبایی درختان رنگارنگ همراه با طراوت باران در این روز فراتر از انتظار ما بود و همگی از اینهمه زیبایی به وجد آمده بودیم...

در نیمه راه به محلی رسیدیم که به آن یونجه زار می گویند. چند کافه متروکه در سمت چپ جاده و پس از آن یک پیچ تند، نشانه این محل است. پس از یونجه زار و قبل از کُتل خاکی در چند نقطه، جاده را بریده و از مسیر دره های فرعی میانبر زدیم تا اینکه به کتل خاکی در ارتفاع 2620 متر رسیدیم. جایی که جاده دوراهی می شود. سمت چپ به سمت حصارک رفته و سمت راست در امتداد تیرهای برق به امامزاده داوود می رسد. در اینجا دید بسیار خوبی نسبت به دره امامزاده داوود و کوهها و ارتفاعات اطراف داشتیم در حالی که مه زیبایی هم دره ها و خصوصا ارتفاعات را فرا گرفته بود.

پس از کتل خاکی حدود 70 متر دیگر در شیب ملایم ارتفاع زیاد کرده و پس از آن با شیب کم سرازیر شدیم تا به تپه سلام رسیدیم. تپه سلام جایی است که برای اولین بار در این مسیر گنبد طلایی رنگ امامزاده در معرض دید قرار می گیرد. تابلویی از جنس سنگ مرمر که زیارت نامه ای بر روی آن نوشته شده، نشانه این محل است. پس از تپه سلام حدود یک ربع بعد به کوچه های بالای امامزاده رسیدیم. از طریق پله ها در سمت چپ کوچه خود را به صحن جنوبی (اصلی) امامزاده رساندیم در حالی که ساعت دقیقا 1 عصر را نشان می داد. پس از نماز و زیارت امامزاده، سری به بازارچه زده و ناهار به صرف دیزی ... پس از صرف ناهار به سمت پایین امامزاده رفتیم تا عازم تهران بشویم. از خطی های امامزاده-آزادی فقط یک ماشین بود که آنهم دو نفر بیشتر جا نداشت. بالاخره پس از حدود 20 دقیقه معطلی همگی با ماشین های عبوری و شخصی خود را به بلوار کوهسار و محل پارک دو ماشینی که صبح گذاشته بودیم رساندیم و از آنجا هم همگی عازم فرحزاد شدیم که دو ماشین هم در آنجا پارک کرده بودیم. ساعت 16:30 داخل فرحزاد بودیم... و پایان برنامه.

***

* در این روز گروه محترم پارس خودرو به فاصله یک ربع تا نیم ساعت جلوتر از ما در مسیر بودند. قرار بود که دو گروه با هم شروع کرده و حرکت کنیم که متاسفانه به دلیل تاخیر ما این اتفاق نیفتاد. اقای قمبری از اعضای گروه پارس خودرو که از اواسط هفته برای این برنامه با هم در تماس بودیم، لطف کرده و در صحن امامزاده منتظر ما بودند. پس از سلام و احوال و عکس یادگاری از ما خداحافظی کرده و به گروهشان ملحق شدند که عازم تهران بودند.

---------------------------------------------------------

+ دانلود فایل جی پی اس مسیر (wikiloc)

------------------------------------------------------------

گزارش های مرتبط در همین وبلاگ:

جاده قدیم امامزاده داود: فروردین 1390 (بهاره)

فرحزاد به امامزاده داود: آذرماه 1390 (زمستانه)

از سیاحت فرحزاد تا زیارت امامزاده داوود: (گزارش ارسالی به روزنامه ایران)

نکته: آخرین گزارش (آبان ماه 94) گزارش کامل و دقیقی بوده و مطالعه این گزارش برای کسب اطلاعات جهت پیمایش مسیر کفایت می کند اما نگاهی به گزارش آذرماه 1390 نیز خالی از لطف نخواهد بود.

-----------------------------------------------------------

(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)

=================================


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان

لينک      نظرات ()      

آرشيو موضوعي برنامه هاي آتي جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري تهران (گزارشهاي من در روزنامه ايران) مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال غرب تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شميرانات، (لواسان و فشم) مسيرهاي گردشگري و کوهنوردي شرق تهران: فيروزکوه، هراز، دماوند، ... مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي کرج و جاده چالوس مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شرق گيلان آموزش آموزش آپلود عکس و درج تصوير در وبلاگ آموزش روشهاي ريسايز و كم كردن حجم تصاوير Photo Resizer ، نرم افزاري عالي جهت ريسايز تصاوير
مطالب اخير مشکل پرشین بلاگ! (پست ثابت) قله شاه زید قله خرو نرو قله سیانو غار الیاس قله کرچان از همه جا دماوند شمالی طالقان به سه هزار تنکابن قله سات - طالقان قله سردگاه منجیل
پيوندهاي مفيد آپلود فايل و عكس - با عضويت آپلود فايل و عكس - بدون عضويت پيش بيني 7 روزه وضعيت آب و هوا پيش بيني 6 روزه، هواشناسي شهرها و قله هاي ايران هواشناسي قله ها پيش بيني هواي قله توچال نقشه شماتيك كوه هاي شمال تهران - آنلاين نقشه جامع راه هاي ايران - آنلاين نقشه تهران - آنلاين (شهرداري تهران)ا نقشه تهران - آنلاين (گوگل مپ)ا سايت انجمن پزشکي کوهستان ايران maps.google.com wikimapia.org panoramio.com تبديل فايلهاي جي پي اس
دانلود دانلود نقشه مسيرهاي کوهنوردي شمال تهران دانلود نقشه البرز مرکزي دانلود نقشه تهران دانلود كتاب‌هاي كوهنوردي
دوستان من گروه كوهنوردي همه ما (2) ايران را بگرديم (محمد گائيني) ويكي پاكوب وبسايت پزشكي كوهستان ايران گروه اكوتوريسم شادي (كامران) ايران سرزمين من (پرويز شجاعي) تارنمای یک نجاتگر (ميلاد) راز کوه (رضا) سفر نويس (شهریار) بر فراز قله ها (صدريه منتظري) همه ما (يكي از همه!) دريا گوشه (بابك) دامون (دامون ابوالقاسمی) کوهستان (فرود) گروه كوهنوردي اهورا پنجره‌اي به كوهستان کوهنوردان زرتشتی ایران كوه نوشت‌هاي رضا نوركامي قله هاي مه گرفته (حسام) كوه گردي (نيما) آريا كوه كوه نامه دئنا (منصوره جعفريان) سفر به ديگر سو بهار گشت (بهارالدين افضلي) چكاد ايران گروه کوهنوردی باران لاهیجان گروه طبیعت گردی هـورشید دانشنامهٔ آزاد طبيعت ايران (عطا)