نیما
تماس با من nima_m406@yahoo.com
درباره من: نيما (حسن اسماعيلي)
متولد: 9 اسفند 1354
محل سکونت: تهران
وضعيت تاهل: متاهل

پروفايل من
آرشيو وبلاگ
      کوهنوردی... نشاط زندگی (مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (ایران))
قله عرق چین نويسنده: نیما - چهارشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٥

گزارش صعود به قله عرق چین 2800،  از دارآباد

تاریخ اجرا: جمعه 95.01.20

ارتفاع قله: 2800 متر *
ارتفاع مبدا صعود: داراباد: 1700 متر
مسافت پیموده شده تا قله: 5.2 کیلومتر
کل مسافت پیموده شده (رفت و برگشت): 9.5 کیلومتر
مدت زمان صعود: صعود به این قله حدود 4 ساعت زمان می برد.

* ارتفاع سنجی دقیق با جی پی اس انجام شده است.

نفرات شرکت کنند:
نیما اسماعیلی، رضا حبیبی، مسعود کریمخانی، محسن کرمی، مجتبی داشخانه، حسام مجلسی، آقای نجفی (7 نفر تیم قله) + آقایان: افضلی، محسنی، اولیایی و رسولی پور.

قله عرق چین:

 

موقعیت قله عرق چین در نقشه توپوگرافی:

راهنمای صعود:

برای صعود به قله عرق چین، دره دارآباد را مستقیم به سمت بالا ادامه دادیم. بعد از پشت سر گذاردن چشمه جهان، آبشار چال مگس و سر هفت حوض به دره آب زندگانی رسیدیم. دره آب زندگانی کمی قبل از باغچه خلیل در سمت چپ قرار دارد. بدون اینکه وارد دره شویم از سمت چپ و از روی یال به سمت بالا ارتفاع گرفتیم. مسیر پاکوب نداشته و شیب تند است اما مشکل خاصی برای صعود وجود ندارد. دقیقا در سمت چپ دره اب زندگانی و بلندترین نقطه یال، قله عرق چین است که تا چند دقیقه آخر قله دیده نمی شود. قله عرق چین از سمت راست (در جهت غرب) با یک گردنه به پیازچال و قله کلکچال منتهی می شود.

برای مسیر فرود از روی یال (خط الراس) حرکت کردیم که پاکوب خوبی داشت. اما این پاکوب پس از عبور از قسمت جنگلی و درختان در نهایت به راست پیچیده و ارتباطش با داراباد قطع می شود. بنابراین از شیب تند دامنه ارتفاع کم کردیم و پس از دقایقی مجددا در پاکوب قرار گرفتیم. -پاکوبی که از سمت چپ رودخانه داراباد عبور کرده و به موازات مسیر اصلی (سمت راستی) قرار دارد-. با ادامه مسیر از راه پاکوب باز هم ارتفاع کم کردیم و پس از چند پیچ و خم در نهایت به میدانگاه ابتدای مسیر داراباد (جایی که تابلو راهنما و پل وجود دارد) رسیدیم. و پایان برنامه.

در این برنامه 11 نفر از دوستان شرکت داشتند که ابتدا آقای اولیایی و دوستشان آقای رسولی پور سر هفت حوض و پس از صبحانه از ما جدا شده و مسیر برگشت را در پیش گرفتند. سپس آقای افضلی و اقای محسنی نیز پای دره اب زندگانی از ما جدا شده و مسیر باغچه خلیل را در پیش گرفتند و در نتیجه تیم هفت نفره باقی مانده به سمت قله حرکت کردیم که در نهایت ساعت 12:20 همگی روی قله بودیم.

پس از استراحت، صرف ناهار و اجرای حرکات موزون توسط دوستانی که از شب گذشته شارژ بودند! مسیر فرود را از روی خط الراس در پیش گرفتیم و در نهایت ساعت 15:45 همگی بسلامت به ابتدای مسیر داراباد رسیدیم.

نکته قابل تامل پارک ماشین اقای کرمی در خیابان غربی دره داراباد بود که ورودی آن از خیابان اصلی و از طریق کوچه قیدی است. (از سمت تجریش که می آیید بعد از میدان داراباد و کمی قبل از ورودی پارکینگ داراباد، کوچه قیدی در سمت چپ تابلو دارد). انتهای این کوچه به میدانگاه داراباد (تابلو) وصل می شود که در مواقع شلوغ می شود در انتهای این کوچه (کوچه لاله) پارک کرد.

لينک      نظرات ()      

آرشيو موضوعي برنامه هاي آتي جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري تهران (گزارشهاي من در روزنامه ايران) مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال غرب تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شميرانات، (لواسان و فشم) مسيرهاي گردشگري و کوهنوردي شرق تهران: فيروزکوه، هراز، دماوند، ... مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي کرج و جاده چالوس مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شرق گيلان آموزش آموزش آپلود عکس و درج تصوير در وبلاگ آموزش روشهاي ريسايز و كم كردن حجم تصاوير Photo Resizer ، نرم افزاري عالي جهت ريسايز تصاوير
مطالب اخير مشکل پرشین بلاگ! (پست ثابت) قله شاه زید قله خرو نرو قله سیانو غار الیاس قله کرچان از همه جا دماوند شمالی طالقان به سه هزار تنکابن قله سات - طالقان قله سردگاه منجیل
پيوندهاي مفيد آپلود فايل و عكس - با عضويت آپلود فايل و عكس - بدون عضويت پيش بيني 7 روزه وضعيت آب و هوا پيش بيني 6 روزه، هواشناسي شهرها و قله هاي ايران هواشناسي قله ها پيش بيني هواي قله توچال نقشه شماتيك كوه هاي شمال تهران - آنلاين نقشه جامع راه هاي ايران - آنلاين نقشه تهران - آنلاين (شهرداري تهران)ا نقشه تهران - آنلاين (گوگل مپ)ا سايت انجمن پزشکي کوهستان ايران maps.google.com wikimapia.org panoramio.com تبديل فايلهاي جي پي اس
دانلود دانلود نقشه مسيرهاي کوهنوردي شمال تهران دانلود نقشه البرز مرکزي دانلود نقشه تهران دانلود كتاب‌هاي كوهنوردي
دوستان من گروه كوهنوردي همه ما (2) ايران را بگرديم (محمد گائيني) ويكي پاكوب وبسايت پزشكي كوهستان ايران گروه اكوتوريسم شادي (كامران) ايران سرزمين من (پرويز شجاعي) تارنمای یک نجاتگر (ميلاد) راز کوه (رضا) سفر نويس (شهریار) بر فراز قله ها (صدريه منتظري) همه ما (يكي از همه!) دريا گوشه (بابك) دامون (دامون ابوالقاسمی) کوهستان (فرود) گروه كوهنوردي اهورا پنجره‌اي به كوهستان کوهنوردان زرتشتی ایران كوه نوشت‌هاي رضا نوركامي قله هاي مه گرفته (حسام) كوه گردي (نيما) آريا كوه كوه نامه دئنا (منصوره جعفريان) سفر به ديگر سو بهار گشت (بهارالدين افضلي) چكاد ايران گروه کوهنوردی باران لاهیجان گروه طبیعت گردی هـورشید دانشنامهٔ آزاد طبيعت ايران (عطا)