کوهنوردی... نشاط زندگی

مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (ایران)

جهت یابی با استفاده از ساعت در کوه

1. سلام

2. چند هفته پیش در یکی از برنامه ها بخاطر فرود سریعی که داشتم زانوی راستم درد گرفت که هنوز هم پابرجاست. دارم مدارا میکنم و نرمشها و حرکتهای بهبود را در پیش گرفتم.

3. این چند هفته برنامه های سبک تر و مسیرهای دم دستی داشتم: دارآباد، کلکچال، گلابدره و البته قله توچال که البته این مسیرها هم خالی از لطف نیستن. خصوصن مسیرهایی مثل: گلابدره به کلکچال و یا کلکچال به توچال که هم بکرترن و هم خیلی خلوت.

4. برای همین درد زانو به کلینیک  پزشکی ورزشی که در پست قبل اشاره کردم مراجعه کردم و دکتر گفتن که چیز مهمی نیست و مربوط به کشیدگی تاندون خارجی زانو (LCL) میشود. یکی سری حرکتهای کششی دادن که باید هر روز انجام بدم. برنامه شنا، دویدن در پارک و حرکتهای کششی رو در طول هفته دارم و خدا رو شکر رو به بهبود هستش.

بزودی اگر فرصت شد برگه های اون حرکات کششی رو اسکن میکنم و در وبلاگ قرار میدم.

5. از فرودهای سریع بپرهیزید که اصلن شوخی بردار نیست. این مدت بجز خودم کسان دیگری رو هم دیدم که در اثر سهل انگاری و فرود سریع به آسیبهای زانو دچار شدن. آسیهایی که اگر درمان نشن شاید برای همیشه ماندگار بشن!

6. پنج شنبه این هفته به اتفاق مهندس عظیمی بزرگوار و دوست داشتنی صعود خوبی به قله توچال داشتیم از مسیر کلکچال و همینطور جمعه هفته قبل هم یک صعود انفرادی به قله توچال داشتم از مسیر دربند و شیرپلا که حتمن در اولین فرصت نکات و زمان بندی مسیر رو برای اون دسته از عزیزانی که تابحال به قله توچال صعود نداشتن، قرار میدم.

7. جهت یابی بدون قطب نما (و جهت یابی با استفاده از ساعت در کوه) : اینجا

  
نویسنده : نیما ; ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٠