نیما
تماس با من nima_m406@yahoo.com
درباره من: نيما (حسن اسماعيلي)
متولد: 9 اسفند 1354
محل سکونت: تهران
وضعيت تاهل: متاهل

پروفايل من
آرشيو وبلاگ
      کوهنوردی... نشاط زندگی (مسیرهای کوهنوردی و گردشگری تهران (ایران))
قله چین کلاغ - 2820 نويسنده: نیما - یکشنبه ٢۱ اسفند ۱۳٩٠

گر بدین سان زیست باید پست
من چه بی شرمم اگر فانوس عمرم را به رسوائی نیاویزم
بر بلند کاج خشک کوچه بن بست
گر بدین سان زیست باید پاک
من چه ناپاکم اگر ننشانم از
ایمان خود، چون کوه
یادگاری جاودانه بر تراز بی بقای خاک!

"شاملوی بزرگ"

----------------------------------------

صعود "همه ما" به قله چین کلاغ

زمان: جمعه 19 اسفند 1390

تعداد نفرات: 17 نفر

مدت زمان صعود: 6 ساعت (با احتساب زمانهای استراحت و صبحانه)

سرپرست برنامه: آقای محمد صالحی

 

نقشه ماهواره ای مسیرهای صعود به قله چین کلاغ:

(برای دریافت عکس در سایز واقعی بر روی آن کلیک نمائید)

 × رنگ نارنجی: مسیر ثبت شده توسط GPS در گوگل ارث

قله چین کلاغ:
چین کلاغ به ارتفاع 2820 متر از قله‌های البرز مرکزی و جنوبی ترین قله کوههای شمال تهران میباشد. این کوه از شمال به قله های دوشاخ و پلنگ چال، از غرب به دره امامزاده داود، از شرق به دره درکه و از جنوب به منطقه سعادت‌آباد و فرحزاد مشرف میباشد.

مسیرهای صعود به قله چین کلاغ:
1)    سعادت آباد – انتهای شهرک مخابرات
2)    میدان درکه – خ احمد پور – سه راه معدن – مسیر دره معدن
3)    میدان درکه – مسیر پلنگ چال – دره و جنگل کارا *

* پس از ورود به دره کارا از دو مسیر میتوان به قله صعود کرد:
1- از یال سمت راست دره. که باید قبل از رسیدن به جنگل کارا از مسیر پاکوب به روی یال ارتفاع گرفته و پس از پشت سر گذاشتن جانپناه خود را به گردنه کارا در انتهای دره برسانید. از گردنه، سمت راست مسیر قله دوشاخ و سمت چپ مسیر قله چین کلاغ میباشد.
2- از داخل جنگل کارا و قرار گرفتن بر روی یال واقع در سمت چپ جنگل که ابتدا در جهت شمال به جنوب و سپس شرق به غرب در نهایت به قله منتهی میشود.
مسیر اول (مسیر جانپناه و گردنه کارا) که مسیر صعود گروه ما نیز بود، طولانی تر و با شیب کمتر میباشد. این مسیر به علت برف کمتر در دامنه های جنوبی یال، برای صعودهای زمستانی مناسبتر میباشد.


- از ابتدای مسیر درکه به سمت بالا و پناهگاه پلنگ چال که حرکت میکنید پس از حدود یک ساعت به کافه ای بنام "کلبه کوهنورد"یا "کافه عمران" (تصویر شماره 3 در ادامه مطلب) میرسید که جنب آن تابلوی راهنما شما را به سمت چپ و مسیر جنگل کارا و قله های چین کلاغ و دوشاخ راهنمایی میکند.

ما پس از ورود به مسیر کارا پس از حدود 15-10 دقیقه کوه پیمایی، قبل از اینکه به جنگل کارا برسیم از سمت راست و از یک مسیر پاکوب که خیلی هم مشخض نبود، به سمت یال سمت راست ارتفاع گرفتیم. پس از قرار گرفتن بر روی یال ابتدا به جانپناه و سپس به گردنه کارا رسیدیم. از روی گردنه به سمت چپ و در امتداد میله های راهنما ادامه مسیر دادیم تا بالاخره در انتهای خط الراس خود را به قله چین کلاغ رساندیم.


همه ما بعد از صرف صبحانه در جانپناه (بجز خودم):

 

گزارش های مرتبط:

درکه – جنگل کارا :: چهارشنبه ۱ تیر ۱۳٩٠

+ قله چین کلاغ از سعادت آباد (+ فایل GPS) ، آذرماه 1393

-------------------------------

(گزارش این صعود در وبلاگ "همه ما" را اینجا بخوانید)


تصویر شماره 3: دو راهی کارا در مسیر درکه (عکس آرشیو)

 

تصویر شماره 4: قله چین کلاغ از روی خط الراس

لينک      نظرات ()      

آرشيو موضوعي برنامه هاي آتي جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري تهران (گزارشهاي من در روزنامه ايران) مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شمال غرب تهران مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شميرانات، (لواسان و فشم) مسيرهاي گردشگري و کوهنوردي شرق تهران: فيروزکوه، هراز، دماوند، ... مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي کرج و جاده چالوس مسيرهاي گردشگري و كوهنوردي شرق گيلان آموزش آموزش آپلود عکس و درج تصوير در وبلاگ آموزش روشهاي ريسايز و كم كردن حجم تصاوير Photo Resizer ، نرم افزاري عالي جهت ريسايز تصاوير
مطالب اخير مشکل پرشین بلاگ! (پست ثابت) قله شاه زید قله خرو نرو قله سیانو غار الیاس قله کرچان از همه جا دماوند شمالی طالقان به سه هزار تنکابن قله سات - طالقان قله سردگاه منجیل
پيوندهاي مفيد آپلود فايل و عكس - با عضويت آپلود فايل و عكس - بدون عضويت پيش بيني 7 روزه وضعيت آب و هوا پيش بيني 6 روزه، هواشناسي شهرها و قله هاي ايران هواشناسي قله ها پيش بيني هواي قله توچال نقشه شماتيك كوه هاي شمال تهران - آنلاين نقشه جامع راه هاي ايران - آنلاين نقشه تهران - آنلاين (شهرداري تهران)ا نقشه تهران - آنلاين (گوگل مپ)ا سايت انجمن پزشکي کوهستان ايران maps.google.com wikimapia.org panoramio.com تبديل فايلهاي جي پي اس
دانلود دانلود نقشه مسيرهاي کوهنوردي شمال تهران دانلود نقشه البرز مرکزي دانلود نقشه تهران دانلود كتاب‌هاي كوهنوردي
دوستان من گروه كوهنوردي همه ما (2) ايران را بگرديم (محمد گائيني) ويكي پاكوب وبسايت پزشكي كوهستان ايران گروه اكوتوريسم شادي (كامران) ايران سرزمين من (پرويز شجاعي) تارنمای یک نجاتگر (ميلاد) راز کوه (رضا) سفر نويس (شهریار) بر فراز قله ها (صدريه منتظري) همه ما (يكي از همه!) دريا گوشه (بابك) دامون (دامون ابوالقاسمی) کوهستان (فرود) گروه كوهنوردي اهورا پنجره‌اي به كوهستان کوهنوردان زرتشتی ایران كوه نوشت‌هاي رضا نوركامي قله هاي مه گرفته (حسام) كوه گردي (نيما) آريا كوه كوه نامه دئنا (منصوره جعفريان) سفر به ديگر سو بهار گشت (بهارالدين افضلي) چكاد ايران گروه کوهنوردی باران لاهیجان گروه طبیعت گردی هـورشید دانشنامهٔ آزاد طبيعت ايران (عطا)