گلابدره

شرح مسیر و نکات مفید:

ورودی کوه سر یک پیچ تند قبل از محل گلابدره واقع است که خودرو را باید همان اطراف پارک کرده و راهپیمایی را آغاز کنید. ورودی کوه دو مسیر خاکی عریض دارد که هر دو مسیر پس از حدود 500 متر با یک پل به هم متصل میشوند.  اگر از مسیر سمت چپ رفتید باید پس از عبور از سد و آبگیر بتونی از یک پل باریک رد شده و به سمت چپ رفته و از مسیر پاکوب باریک کم کم ارتفاع بگیرید.  (تصویر بالا)


همان ابتدای مسیر دره و رودخانه زیبای گلابدره خودنمایی میکند. برای خانواده ها و کسانی که قصد راهپیمایی زیاد ندارند در همین ابتدای مسیر کم و بیش جا برای نشستن و اطراق در کنار رودخانه پیدا میشود. ما نیز برای صرف صبحانه در یک مکان با صفا کنار رودخانه اطراق کردیم. با ادامه مسیر کمی بالاتر به یک کافه میرسید که با گذر از جلوی کافه مسیر حرکت همچنان در دره و  کنار رودخانه میباشد.


 اگر میخواهید آبشار را ببینید باید از سمت چپ کم کم ارتفاع بگیرید تا پس از پشت سر گذاشتن یک مسیر تند سربالایی و حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه پیاده روی به آبشار برسید.


بالای آبشار اصلی هم یه آبشار کوچک هست که اطرافش جا برای اطراق و احیانا صرف غذا پیدا میشود با ذکر این نکته مهم که آنجا چوب برای درست کردن آتش اصلا در دسترس نبود که به زحمت توانستیم کمی چوب برای جوش آوردن یک کتری آب فراهم کنیم. 


طبیعت زیبای بالای آبشار را در تصویر فوق مشاهده میکنید.


و این هم آبشار کوچکی که در بالای آبشار اصلی قرار دارد


کل مسیر از پای کوه تا پای آبشار حدود یک ساعت نیم پیاده روی بود. (بدون زمان استراحت). در تمام مسیر نیز آنتن همراه اول برقرار بود.

مسیر گلابدره تا پای آبشار که ما طی کردیم بسیار زیبا و دلچسب بود. نیمی از مسیر سبک و با شیب ملایم و نیمه دوم مسیر تقریبا سنگین و با شیب تند بود که در کل کوهپیمایی دلچسبی را بهمراه داشت.

مسیر گلابدره در انتها پس از چند ساعت پیاده روی به اردوگاه کلکچال منتهی می‌شود.

در این مسیر دوستان خوبی برای اولین بار کنارم بودند که حضورشان دلیلی بود برای هر چه زیباتر شدن این روز قشنگ بهاری در دامن طبیعت. ماندگار باشید و زیبا چون طبیعت... همیشه

/ 3 نظر / 82 بازدید
مجید

سلام از شما بابت اینکه اینطور خوب و واضح ادرس ها رو برای استفاده دیگران قرار دادید ممنونم

offroader

سلام دوست عزیز کارت عالیه من همیشه گزارشتو میخونم شاید خیلی جاها رو ک گفتی رفته باشم اما با گزارشای قشنگت لحظاتش واسه آم زنده میشه 1 پیشنهاد داشتم برات از گلاب دره و کنار آبشار میشه به سمت قله کلک چال و با سختی بسیار دارآباد صعود کرد کمی سخته و بیسار طولانی و خطرناک اما واقعا بعدش به آدم حس موفقیت میده اونم مخصوصا اینکه بعضی برنامه هات مثل خیلی از برنامه های من تنها همنوردت خودتی یا علی