روستای برگ جهان

نقشه دسترسی به برگ جهان:

(برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی، بر روی آن کلیک نمائید)

 

تابلوی راهنمای برگ جهان در انتهای روستای افجه:


محله "سرده" در برگ جهان، مسجد امام حسن عسگری، محل پارک خودرو و ابتدای پیاده روی:


برای رسیدن به مسیر کوچه باغها، پس از حدود 5 دقیقه پیاده روی در داخل روستا باید از یک پل نسبتن عریض و ماشین رو که در سمت راست قرار دارد عبور کنید.
پس از قرار گرفتن در مسیر باغها، هر جا که به دو راهی و یا راه فرعی رسیدید مسیر اصلی را ادامه دهید. پس از حدود 10 دقیقه به دو راهی می رسید که سمت راست آن به رودخانه رسیده و در صورت کم آب بودن رودخانه میتوانید با عبور از آن و حرکت در جهت خلاف رودخانه به سمت محل تلاقی رودخانه ها و سپس از آنجا به سمت آبشار حرکت کنید. راه سمت چپ  کمی بالاتر از پای کوه گذشته و به همان محل تلاقی رودخانه ها میرسد.

بخشی از مسیر پیاده روی از میان باغهای روستای برگ جهان:


بخشی از مسیر پیاده روی از میان باغهای روستای برگ جهان:


پس از حدود 15 دقیقه پیاده روی و پشت سرگذاشتن کوچه باغهای بالای روستا به جایی رسیدیم که مسیر پاکوب از دامنه کوه میگذشت. (رودخانه و دره در سمت راست ما قرار داشت):


ادامه مسیرپاکوب در دامنه کوه:

 

محل تلاقی دو رودخانه:
پس از حدود 10 دقیقه پیاده روی در مسیر پاکوب به جایی رسیدیم که یک رودخانه دیگر از سمت راست به رودخانه اصلی ملحق می شد.
از اینجا بخشی از آبشار برگ جهان در مسیر رودخانه فرعی از دور پیدا بود. (فلش)


رودخانه در این فصل بسیار پرآب و خروشان بود. در طول مسیر یکی از باغدارها به ما توصیه کرده بود که به هیچ وجه از عرض رودخانه عوبر نکنیم. چونکه عصر در هنگام برگشت رودخانه بسیار پرآب تر شده و عبور از عرض رودخانه دشوار خواهد بود! به هر حال با عبور از روی یک پل که از دو عدد تنه درخت بهم چسبیده تشکیل شده بود، از عرض رودخانه گذشته و در مسیر دره سمت راست و آبشار قرار گرفتیم:


با قرار گرفتن در مسیر دره فرعی از سمت راست رودخانه به سمت آبشار ادامه مسیر دادیم. پس از حدود 10-15 دقیقه پیاده روی و پشت سر گذاشتن حدود نیمی از راه دره، به جایی رسیدیم که باید از عرض رودخانه میگذشتیم. به دلیل پر آب بودن رودخانه و عدم وجود پل، از ادامه مسیر باز مانده و راه بازگشت به روستا را در پیش گرفتیم.
تیم سه نفره ما لبخند:
 

 

آبشار برگ جهان، مهرماه 1390، (منبع: وبلاگ "وقتش رسیده ...")


پس ازبرگشت به روستا و اتمام برنامه پیاده روی، با خودرو مسیر سد لتیان را در پیش گرفتیم تا پس از صرف ناهار در مسیر سرسبز اطراف سد، از جاده جاجرود به تهران باز گردیم.
از برگ جهان تا سد لتیان حدود 7 کیلومتر (یک کیلومتر اول خاکی)  و تا جاده جاجرود در کل حدود 10-12 کیلومتر راه در پیش خواهید داشت. از جاده جاجرود تا اتوبان بابایی هم حدود 10-15 کیلومتر دیگر.


اطراف سد لتیان، حجم زیاد زباله در این مکان واقعن تاسف داشت! :

پایان

/ 9 نظر / 112 بازدید
شهریار

سلام و درود دیدن زباله در مناظر طبیعی ایران دیگر جزوی از مشاهدات همه مسافران است... البته متاسفانه

مینا محمدی

سلام.یه سر به روستای فشند در هشتگرد جدید هم بزن.در ضمن در شرق تهران منطقه آبسرد و لاسم هم میگن خیلی باصفاست.اما از سر محل کار من اگه رد شدید ما عوارضی میگیریم.دلار هم قبوله.

دریا ساحلی

سلام صبح بهاریتان بخیر وشادی وبتان بسیار زیبا و بسیار پر محتوا است از عکس ها لذت بردم منتظر پست های بعدیتان میمانم شادو تندرست باشید[گل][گل][گل]

آباجي

سلام و عرض ادب خواهش مي كنم قابلي نداشت .البته گزارشات شما خيلي كامل و زيباتر هستند من به كوهنوردي خيلي علاقه دارم منتها به دليل مشغله زياد فرصت ندارم . راستي من وبلاگ شما را به ليدر گروهمان در وزارتخانه معرفي كرده ام و چند تا مسير جديد به برنامه هايمان اضافه نموديم موفق باشيد

محمد

من دوسال پيش اينجا رفتم . امسال هم حتما يه برنامه براي گروه ميذارم، جاي بسيار زيبايي هستش. ما همچنان منتظر هستيم تا شمارو توي برنامه هامون ببينيم، دلمون براتون تنگ شده :)

افسون کوه

تیم خوبی دارید نفر سوم را معرفی نکردید..[لبخند]

علی

مرسی دوست عزیز همیشه گزارش برنامه هات کامل است [چشمک]

j.k

ممنون عاااااااالیی بود

احسان الوندی

سلام. من دیروز تا آبشار رفتم. مسیر خیلی راحت بود. شدت آب زیاد نبود و به راحتی مشد که از عرض رودخونه رد بشی. با اینکه جمعه بود بسیار خلوت بود. فکر کنم الان موقع مناسبی باشه. شاد و سلامت باشی دوست خوبم. من تو وبلاگ عالی شما با این آبشار و البته خیلی جاهای دیگه آشنا شدم. بازم ممنونم :)